دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: راه حل مشکلات آموزش عالی حذف کنکور است | حذف کنکور به آزمون ۹۷ نمی رسد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: راه حل مشکلات آموزش عالی حذف کنکور است | حذف کنکور به آزمون ۹۷ نمی رسد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: اجتماع > آموزش - همشهری آنلاین:
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حذف کنکور را راه حل مشکلات آموزش عالی برشمرد و گفت: در حال حاضر کنکور به یک معضل تبدیل شده است به طوریکه ما می خواهیم بچه ها وارد آموزش عالی شوند ولی روش مان مخرب استعدادهاست.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: راه حل مشکلات آموزش عالی حذف کنکور است | حذف کنکور به آزمون ۹۷ نمی رسد
,حوادث , اخبار حوادث  , قتل ، جنایت، آسیب های اجتماعی، مطالب خواندنی,[categoriy]

آکاایران: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: راه حل مشکلات آموزش عالی حذف کنکور است | حذف کنکور به آزمون ۹۷ نمی رسد

به گزارش فارس، محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست خبری که به مناسبت سی و سومین سالگرد تشکیل این شورا برگزار شد، در رابطه با حذف کنکور گفت: قرار است با ارائه طرحی، ارزیابی دانش‌آموزان در دوران تحصیل ملاک ورود آنها به آموزش عالی باشد اما هنوز به یک نسخه منسجم در رابطه با چگونگی حذف کنکور نرسیدیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: کارگروه ساماندهی کنکور در حال بررسی قوانین است و فکر می‌کنم تا چند ماه آینده پیشنهاد برای ارائه به صحن شورا آماده شود ولی به کنکور سال 97 نمی‌رسد.
به گزارش همشهری آنلاین، به تازگی بحث حذف کنکور همراه با اظهارنظر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر اینکه گردش 8 هزار میلیاردی کنکور مانع حذف کنکور است، در فضای رسانه‌ای داغ شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه مراسم روز دانشجو واحد تهران غرب این دانشگاه، با اشاره به گردش مالی ۸ هزار میلیاردی کنکور برای برخی افراد، گفته بود: برخی ذینفعان اجازه حذف کنکور را نمی‌دهند.

به گزارش آکاایران: فرهاد رهبر پیشنهاد کرده بود به جای برگزاری یک کنکور در سال و وارد کردن استرس به خانواده‌ها، چند بار در سال امتحان برگزار شود و بالاترین نمره فرد ملاک پذیرش باشد.
مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه نشست خبری که به مناسبت سی و سومین سالگرد تشکیل این شورا برگزار شد، گفت: در بخش فرهنگی با وضعیت مطلوب فاصله داریم، شاید اگر پشتیبانی‌ها بیشتر باشد سیاست نهادهای سیاست‌گذار به اجرا نزدیک شود ولی برنامه‌های مدون کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین کردیم که گام بلندی در این حوزه است به طوریکه امروز کسی نمی‌تواند بگوید که ما در زمینه علم، فرهنگ و فناوری برنامه‌ای نداریم.

وی افزود: البته چالش‌هایی داریم و با توجه به برنامه‌ریزی دشمنان در حوزه فرهنگ با چالش‌هایی روبرو هستیم ولی برای رفع آنها هم برنامه‌ریزی کردیم.

مخبر دزفولی ادامه داد: گاهی فکر می‌کنم فاقد برنامه و به صورت سلیقه‌ای می‌توانیم با هجمه دشمنان مقابله کنیم ولی اتفاقات زمانی موفقیت‌آمیز است که برنامه‌ریزی داشته باشیم بنابراین هر زمان که بتوانیم برنامه‌های مصوب شورا را به اجرا نزدیک کنیم به موفقیت می‌رسیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ما در زمینه علمی و پژوهشی گام‌های موثری برداشتیم، اظهارداشت:اگر ما زودتر به اجرای سند مهندسی فرهنگی برگردیم موفقیت‌های بیشتری کسب می‌کنیم.

وی اضافه کرد: کشور ما با توجه به محدودیت‌های بودجه از تکراری بودن و همپوشانی برخی برنامه‌ها رنج می‌برد ولی یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های شورا تصویب برنامه‌های زیرساختی در زمینه‌های مختلف بوده است.

.

منبع :

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: راه حل مشکلات آموزش عالی حذف کنکور است | حذف کنکور به آزمون ۹۷ نمی رسد گردآوری توسط بخش خبرگزاری حوادث سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات