.
آکاایران: ۹۷ نفر در سوانح رانندگی جاده های استان سمنان جان باختند

استان سمنان

آکاایران: ۹۷ نفر در سوانح رانندگی جاده های استان سمنان جان باختند

سمنان - رئیس پلیس راه استان سمنان بابیان اینکه در چهارماهه نخست سال جاری ۹۷ نفر در جاده های استان جان باختند، گفت: تصادفات برون شهری در استان ۹۷ درصد رشد داشت.

سرهنگ تقی کبیری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه ۶۰ درصد حوادث رانندگی در جاده های استان سمنان ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان است، ابراز داشت: طی چهارماهه نخست سال جاری ۹۷ نفر در جاده های استان جان باختند.

به گزارش آکاایران: وی بابیان اینکه تصادفات برون شهری در استان سمنان ۹۷ درصد به نسبت مدت مشابه سال قبل رشد داشت، افزود: جاده های استان به لحاظ کویری و یک نواختی مستعد حوادثی از قبیل واژگونی و کاهش توجه راننده به جلو است که این دو را در صدر حوادث قرار می دهد لذا استراحت به موقع می تواند در پیشگیری از این حوادث مؤثر باشد.

رئیس پلیس راه استان سمنان بابیان اینکه درمجموع تصادفات برون شهری و درون شهری با رشد ۱۰۱ درصدی طی چهارماهه نخست امسال مواجه بود، ابراز داشت: با توجه به اینکه در ایام تابستان قرار داریم پیش بینی می شود در ماه ششم سال با حجم زیادی از مسافران مواجه باشیم که برای کاهش تصادفات ۵۴ دوربین ترافیکی ثبت تردد را در محورهای استان عهده دار است.

کبیری در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه مشکل خاصی در محورهای استان سمنان موجود نیست و فقط در جاده شاهرود-رامیان(اولنگ) به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است که به رانندگان توصیه می شود از مسیرهای ایمن که پلیس و هلال احمر در آن مستقر هستند برای تردد استفاده کنند.

وی افزود: رسانه ها می توانند نقش مهمی را در پیشگیری از تصادفات دارا باشند که انتظار می رود اصحاب رسانه با قلم خودشان بتوانند بر مقوله فرهنگ سازی قوانین راهنمایی و رانندگی ورود جدی تری را دارا باشند.

.

منبع : mehrnews.com

تبلیغات