.
آکاایران: انتقاد به اقدامات سلبریتی ها در زلزله کرمانشاه/جرایم دستگاه پز

انتقاد به اقدامات سلبریتی ها در زلزله کرمانشاه/جرایم دستگاه پز

آکاایران: انتقاد به اقدامات سلبریتی ها در زلزله کرمانشاه/جرایم دستگاه پز

رئیس پلیس فتا در خصوص حساب های سلبریتی هایی که از مردم جهت کمک به زلزله زدگان پول طلب کردند گفت: برخی از این حساب ها مسدود شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار کمال هادیانفر روز پنجشنبه در همایش همیاران پلیس ( پلیس افتخاری) در محل سالن اجلاس پلیس فتا با بیان اینکه در کشور ما استفاده از شبکه های مجازی و اینترنت برای سنین متفاوت تعریف خاصی ندارد، اظهار داشت: به همین منظور برای آموزش سنین مختلف افراد جامعه در سال گذشته طرحی مشترک با همکاری وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش به اجرا گذاشتیم.

به گزارش آکاایران: وی اظهار داشت: با توجه به سرعت انتقال اخبار و اطلاعات و توسعه شبکه های مختلف در فضای مجازی چاره ای جز این نداریم تا اقشار مختلف جامعه آموزش های لازم را در این زمینه فراگیرند.

سردار هادیانفر تصریح کرد: امنیت فضای مجازی محصول نیست که بتوان آن را خریداری کرد، امنیت یک فرآیندی است که همیاری و کمک همه دستگاه ها را طلب می کند.

رئیس پلیس فتا با بیان اینکه توسعه دیپلماسی سایبری از روز اول جزو راهبردهای جدی ما بوده است، گفت: با توجه به تجهیزات، امکانات، برنامه ریزی های انجام شده و نحوه عملکرد مجموعه پلیس فتا در مقایسه با دیگر کشورها جزو توسعه یافته های این سیستم هستیم.

سردار هادیان فر تصریح کرد: تامین امنیت فضای مجازی به تنهایی برای هیچ دستگاهی مقدور نیست بلکه این مهم نیازمند یک همت جدی همه دست اندرکاران این فضا است.

وی با بیان اینکه آغاز فعالیت جدی و رسمی پلیس فتا از سال ۹۰ شکل گرفت، ادامه داد: هم اکنون در ۱۳۵ نقطه کشور و به عبارتی در همه شهرهای مختلف بالای ۱۵۰ هزار نفر جمعیت پلیس فتا فعالیت دارد و همه شبکه های مجازی را رصد می کند.

رئیس پلیس فتا اظهار داشت: ۱۲۰ هزار پرونده سایبری موجود در این پلیس حدود ۸۵ درصد بررسی و اقدامات لازم صورت گرفته است که در نوع خود کم نظیراست.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی به جرایم سایبری در کشورهای اروپایی حدود ۲۵ درصد اعلام شده است، گفت: موفقیت پلیس فتا در رسیدگی شکایات جرایم سایبری در مقایسه با کشورهای اروپایی چشم گیراست.

سردار هادیانفر افزود: پلیس فتا در ۲۴ ساعت شبانه روز آماده ارایه خدمات به هموطنان بوده و این مهم را یکی از افتخارات پلیس می داند.

ییس پلیس فتا ناجا در رابطه با جرایم موجود در فضای بانکی و دستگاه های پز گفت: با کمک بانک مرکزی یک سری اقدامات جهت مقابله با وقوع جرم و کلاهبرداری توسط کلاهبرداران سایبری در نظام بانکی در حال انجام است تا هم وطنان با خیال راحت در بانک ها و دستگاه های پز فعالیت خود را انجام دهند.


وی افزود: بانک های کشور در حوزه آموزش فعال نیستند و بیشتر در حال رقابت و تبلیغات فعالیت های خود هستند، در ارتباط با پز ها جرم زیاد است و با پیش قدم شدن بانک ملی ایران و همکاری آن ها در این زمینه، رمز های یکبار مصرف را در دستور کار دارندگان عابر بانک قرار دادیم به این صورت که با هر بار استفاده از کارت خود یک رمز برای دفعه بعدی برایشان پیامک خواهد شد.

سردار هادیان فر در خصوص حساب های سلبریتی هایی که از مردم جهت کمک به زلزله زدگان پول طلب کردند گفت: برخی از این حساب ها مسدود شد و این پول ها با مجوز مقامات رسمی به حساب اشخاص برگردانده شد، این افراد به جای اینکه حساب باز کنند باید مردم را به رفتن نهادهای مربوطه و مراکز رسمی مانند هلال احمر ترغیب و تشویق کنند، در حال حاضر که خانه های ساخته شده توسط نهادهای رسمی در حال افتتاح اند سلبریتی ها کجا هستند؟ به قول مردم محلی در مناطق زلزله زده چند روزی آمدند عکس یادگاری گرفتند و رفتند.

.

منبع : mehrnews.com

تبلیغات