.
آکاایران: کشف اشیاء عتیقه مربوط به دوره ساسانیان در بجنورد

کشف اشیاء عتیقه مربوط به دوره ساسانیان در بجنورد

آکاایران: کشف اشیاء عتیقه مربوط به دوره ساسانیان در بجنورد

بجنورد- فرمانده انتظامی خراسان شمالی از کشف ۵۷ قطعه اشیاء عتیقه مربوط به دوره ساسانیان به ارزش چهار میلیارد ریال در بجنورد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردارعلیرضا مظاهری اظهار کرد: در پی اعلام خبری مبنی بر اینکه افرادی با هویت معلوم در زمینه خرید و فروش اشیاء عتیقه در شهرستان فعالیت دارند بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت.

به گزارش آکاایران: مظاهری با اشاره به اینکه ماموران با انجام مهندسی معکوس اطلاعاتی و تلاش شبانه روزی موفق به شناسایی محل اختفای افراد مورد نظر شدند، افزود: ماموران با هماهنگی مقام قضائی در این زمینه دو متهم را دستگیر که برای تکمیل تحقیقات به مقر انتظامی انتقال دادند.

وی با بیان اینکه در بازرسی از محل اختفای این افراد تعدادی اشیاء عتیقه، یک رشته دستبند فلزی، یک عدد باتوم فنری نیز کشف شد، تصریح کرد: برابر اعلام کارشناسان میراث فرهنگی ارزش اشیاء مکشوفه چهار میلیارد ریال بوده و مربوط به دوره ساسانیان است.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی بیان کرد: متهمان پس از تکمیل تحقیقات به همراه اشیاء مکشوفه برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند و تحقیقات نیز برای دستگیری دیگر عوامل دخیل در این پرونده همچنان در دستور کار پلیس است.

.

منبع : mehrnews.com

تبلیغات