.
آکاایران: توضیحات رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی درباره «مائده هژبری»

توضیحات رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی درباره «مائده هژبری»

آکاایران: توضیحات رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی درباره «مائده هژبری»

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با اشاره انتشار مصاحبه تلویزیونی «مائده هژبری»، گفت: آنچه من اطلاع دارم، این کار با هماهنگی صورت گرفته بود، اما به شخصه این کار را نمی پسندم.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدعلی رضا ادیانی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، در پاسخ به پرسشی در خصوص انتشار مصاحبه تلویزیونی مائده هژبری که با واکنش های بسیار زیادی همراه بود، اظهار کرد: من به عنوان یک شهروند این کار را نمی پسندم و به نظر من این کار اشاعه فحشا است. به همین دلیل بود که من در یک جلسه شورای هماهنگی نیروی انتظامی به آقای اشتری گفتم، آقای اشتری عزیز روابط عمومی نیروی انتظامی را همچون سپاه که زیر نظر روحانی است، زیر نظر روحانی باشد، چراکه روحانی این مرز را می شناسد. در آن شورا به آقای اشتری گفتم این کار را به سازمان عقیدتی سیاسی واگذار کنید.

به گزارش آکاایران: ادیانی تصریح کرد: ما اگر می خواهیم حرفی را به مردم بزنیم باید حرف راست بزنیم، اما نمی شود هر حرف راستی را گفت؛ شاید به مصلحت مردم نیست.

وی با بیان این که به نظر من این قضیه اشاعه فحشا بود، خاطرنشان کرد: ما نباید منکر را در جامعه ترویج کنیم. به همین دلیل من در اولین جلسه شورای هماهنگی نیروی انتظامی به آقای اشتری گفتم، در این زمینه مراقبت کنید، حتی اگر مجوز داشته باشید و بگویند این کار اشکالی ندارد، جمعی بنشینند و راجع به این گونه مسائل تصمیم بگیرند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با تاکید بر این که «من به عنوان یک طلبه این کار را پسند نمی کنم»، بیان کرد: بعد از پخش این مصاحبه حدود یک میلیون هشتگ در این رابطه زدند و به همین دلایل به عنوان یک شهروند این کار را نمی پسندم.

پلیس کتک می خورد، اما کتک نمی زند

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص شایعه تخریب اموال عمومی توسط مأموران نیروی انتظامی در طی اعتراضات بازار تهران، گفت: در بند سوم حکم انتصاب بنده توسط مقام معظم رهبری به لزوم آشناسازی پلیس در برخورد حکیمانه با مردم اشاره شده است. سئوال این جاست، در کدام کشور و حکومت و حتی در سایر بخش های حکومت در درون جمهوری اسلامی، همه انسان ها رفتارشان مطابق با اسلام و شریعت اتفاق می افتد؟ مسلماً پاسخ منفی است. 

ادیانی ادامه داد: با این وجود در جمهوری اسلامی بالاترین مقام رسمی کشور، در حکم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی می گویند که باید کاری کنید تا برخورد پلیس حکیمانه باشد. این خواست مقام معظم رهبری است که پلیس در هرکجا حضور پیدا می کرده و در میان مردم می آید، برخوردی حکیمانه داشته باشد.

وی تصریح کرد: خوش بختانه اراده اداره کنندگان نیروی انتظامی این است که کتک بخورند، اما کتک نزنند؛ این یک اصل است. 

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با اشاره به این که «پلیس خود را برای مردم و در خدمت مردم می داند»، خاطرنشان کرد: این کار ضدانقلاب و دشمنان نظام است. به گفته آقای محسن رضایی، برخی در فضای مجازی شیطان اند و با آبروی مردم بازی می کنند. پلیسی که خود را در خدمت مردم می داند از دل همین جمعیت آمده و فرزندان همین مردم پلیس شده اند. ما که از خارج پلیس وارد نکرده ایم؛ نیروهای پلیس فرزندان همین ملت بوده و متعلق به ملت اند. برای آسایش مردم کتک می خورند و برای این که مردم تصادف نکنند در جاده می ایستند، با قاچاقچیان درگیر شده و شهید می شوند. برای این که موادمخدر بچه های ما را نابود نکند، پلیس در محلات حضور دارند تا امنیت مردم حفظ شود. 

وی افزود: این فضاسازی شبکه های معاند و مغرض است، پلیس در یک کلمه کتک می خورد، اما کتک نمی زند.

فشار عملی راهبرد امروز دشمن است

ادیانی در پاسخ به پرسشی در خصوص اقدامات سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در مواجه با تحریکات خارجی و شرایط روز کشور، اظهار کرد: نیروی انتظامی کارنامه درخشانی در اعتراضات و اغتشاشات، اغتشاش گران و مخلان امنیت از خود نشان داده است. البته همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند میان مطالبه حق و اغتشاش فرق است. مثلث شوم آمریکا، اسرائیل و عربستان با سه راهبرد فشار عملی، فشار اقتصادی و فشار روانی به ویژه فشار عملی در صدد طراحی اقدمات عملی برای کشاندن بخشی از اعتراضات جامعه به سمت خیابان ها است.

وی تصریح کرد: اولین اقدام سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در مواجه با این اقدامات این است که مأموران نیروی انتظامی و آن ها که مسئول هستند برای برقراری امنیت و آرامش روحی مردم این است که آن ها را آگاهی سازی کنند و بصیرت مردم را بالا ببرند. 

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: خوش بختانه در حوادث اخیر تهران سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی از همه هادیان سیاسی کشوری دعوت و آن ها را توجیه کرده و آن ها به سراسر استان ها اعزام کرده و جلساتی را برای بصیرت افزایی و این که راهبرد دشمن فشار عملی، اقتصادی و روانی است، با استفاده از بیانات رهبری برای کارکنان تبیین کردند.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی با نهضت آگاهی و بصیرت افزایی که پس از حوادث تهران اتفاق افتاده است، صددرصد آماده است و می داند که دشمن به دلیل این که در میدان نظامی و سیاسی نتیجه نگرفته است، صنحه را به اقدامات عملی برده است.

دشمن بر روی درخواست به حق اصناف دست گذاشته است

ادیانی گفت: دشمن بر روی درخواست به حق اصناف دست گذاشته است. همان گونه که می دانید اعلام کردند که عربستان افرادی را اجیر کرده است تا از این اعتراضات سوءاستفاده کرده و اختلال به وجود می آورند و در موج سوار می شوند. با این وجود همه کسانی که اعتراض می کنند، مانند بازار تهران حدود 3000 نفر هستند. امام خمینی (ره) فرمودند اگر ملت مسلمان متحد شوند، اگر هر یک یک لیوان آب بریزند، اسرائیل را آب می برد. در حال حاضر نیز اگر مقام معظم رهبری به حزب اللهی ها، متدینین و معتقدین و دوستاران نظام دستور دهند، اگر هرکس یک پارچ آب بریزد، سیل این 3000 نفر را می برد. نظام اسلامی بسیار مستحکم تر از این هاست که عده ای در گوشه ای اعتراض کنند و چهار تا افراد ضدانقلاب بر آن موج سواری کنند و بتوانند نظام را دچار چالش کنند.

وی عنوان کرد: دلیل آن این است که انقلاب با همه حوادث 40 سال است روی پای خود ایستاده است. ما فشارهای بیشتر از این را تحمل کردیم و نظام جمهوری اسلامی مستحکم تر از این است که با این تحرکات صنفی بتوانند آن را سرنگون کرد. با این وجود هنگامی که بازاریان محترم متوجه شدند که عده ای دارند بر اعتراضات آنان موج سواری می کنند، همان ها آمدند و مغازه ها را باز کردند و کسب و کار خود را ادامه دادند و گفتند ما پای انقلاب هستیم.

آموزش اخلاقی 20 هزار پلیس تخصصی در نیمه دوم امسال

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در پاسخ به پرسشی در خصوص برنامه های سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی برای بالابردن سطح اخلاقی مأموران، یادآور شد: خوش بختانه در مدت کم انتصاب این جانب دوره های آشناسازی را برای مأموران برنامه ریزی کردیم تا برخورد حکیمانه را به پلیس بشناسانیم.

وی افزود: بنا داریم در شش ماهه دوم امسال 20 هزار از پلیس های تخصصی خود را در دوره های کوتاه مدت آموزشی توجیهی در شهر مشهد مقدس همراه با خانواده هایشان برگزار کنیم. همچنین در حال طرح ریزی هستیم تا از همه ابزارها برای بالابردن سطح اخلاقی مأموران استفاده کنیم.

همه جوامع با اخلال گران نظم و امنیت  قاطعانه برخورد می کنند

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی هم چنین در ابتدای این نشست خبری، بیان کرد: مأموریت اصلی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برقراری امنیت اجتماعی، مدنی و امنیت اخلاقی و روانی برای آحاد شهروندان نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: اگر امنیت نباشد از آموزش، اقتصاد، تولید علم و سیاست خبری نخواهد بود، لذا سازمان عقیدتی سیاسی باید به نیروی انتظامی در تربیت مأمورانی که با انگیزه و ایثار و از خودگذشتگی بتوانند امنیت را برای شهروندان ایرانی برقرار کنند، کمک کند؛ این بزرگ ترین رسالت سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی است.

ادیانی تصریح کرد: برقراری امنیت قطعاً مزاحمینی خواهد داشت و افرادی در جامعه خواهند بود که مخل امنیت هستند. مقام معظم رهبری نیز فرموند که آن جا که پای قانون است باید با جدیت برخورد کرد. در همه جوامع با اخلال گران نظم و امنیت عمومی برخورد قاطع می کنند. در کشورهای غربی که با شعار آزادی و ژست حقوق بشری و لیبرالی رفتار می کنند نیز با اخلاگران نظم عمومی و امنیت با شدت برخورد می کنند.

وی با بیان این که «امنیت چیزی نیست که بتوان از آن عبور کرد»، خاطرنشان کرد: به همین دلیل نیروی انتظامی با همه توان در صخنه است تا امنیت برای همه شهروندان برقرار کند.سازمان عقیدتی سیاسی هم با برنامه های خود به بالابردن انگیزه و روحیه مأموران عزیز تا بتوانند در شرایط مختلف امنیت را برای شهروندان تأمین کنند.

.

منبع : mehrnews.com

تبلیغات