تصادف ساختگی، شگرد دزدان خودرو - اخبار حوادث


تصادف ساختگی، شگرد دزدان خودرو
,اخبار حوادث,اخبارحوادث,تجاوز جنسی,خبرهای گوناگون

سه پسرجوان که با ایجاد تصادف‌های ساختگی، خودرو سرقت می‌کردند، به 16فقره سرقت خودرو و لوازم داخل 30 خودرو اعتراف کردند.

به گزارش جام‌جم، ازچندی پیش شکایت‌هایی دردستور کار ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت که نشان می‌داد افرادی با راه‌اندازی تصادف‌های ساختگی و سرقت خودروها، لوازم داخل آن را دزدیده و متواری شده‌‌اند.

همزمان با این شکایت‌ها و تشکیل پرونده قضایی درشعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، با دستور بازپرس علی وسیله ایردموسی، تحقیقات پلیسی برای دستگیری سارقان ادامه داشت تا این‌که یکی از این سارقان توسط ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی و دو نفر دیگر از سوی ماموران اداره یکم پلیس آگاهی تهران بازداشت شدند.

این متهمان در بازجویی پلیسی به چند فقره سرقت اعتراف کردند تا این‌که در ادامه تحقیقات معلوم شد آنها دست به سرقت‌های زیادی زده‌اند و حتی یکی از شاکیان را در جریان سرقت زخمی کرده‌اند.

با مشخص شدن این موضوع، روند تحقیقات وارد مرحله جدیدی شد تا این که متهمان به سرقت‌های جدیدی نیز اعتراف کردند.

دیروز این سه متهم برای ادامه تحقیقات به شعبه پنجم بازپرسی دادسرای جنایی تهران منتقل شدند.

متهم جوان به قاضی پرونده گفت: یک بار با دوستم در خیابان می‌رفتیم که خودرویی با ما تصادف کرد. بعد از آن بود که نقشه این دزدی‌ها به ذهنمان خطور کرد. تصمیم گرفتیم با همین شیوه یعنی ایجاد تصادف ساختگی خودروهای مدل بالا را دزدیده و وسایل داخل آن را سرقت کنیم. هر دو هفته یک بار سرقت می‌کردیم.

وی افزود: تاکنون 16 خودرو را که اغلب مدل بالا بودند و نیز لوازم داخل 30 خودرو را در سطح شهر تهران سرقت کرده‌ایم. در جریان یکی از سرقت‌ها، راننده خودرو وقتی متوجه شد ما قصد سرقت داریم، مقاومت کرد. در همان موقع مردم با شنیدن صدای کمک خواهی وی قصد داشتند راهمان را سد کنند که موفق نشدند و ما فرار کردیم و راننده را در جریان فرار زخمی کردم.

با اعتراف این مرد، همدستانش گفته‌‌های او را تائید کردند. متهمان روانه بازداشتگاه پلیس شدند. تحقیقات از آنها ادامه دارد.

.
تصادف ساختگی، شگرد دزدان خودرو گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات