ازدواج قاتل پس از جلب رضایت اولیای‌دم - اخبار حوادث

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ازدواج قاتل پس از جلب رضایت اولیای‌دم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


مردی که 14 سال پیش مرتکب قتل شده بود با قرار وثیقه از زندان آزاد شد و پس از جلب رضایت اولیای‌ دم ازدواج کرد. قاتل که منتظر به دنیا آمدن فرزند دومش است با حکم دادگاه آزاد شد.

به گزارش جام‌جم، اواخر پاییز 82، نزاع دسته جمعی چند پسر جوان در رستوران پارک جمشیدیه تهران به قتل صادق 20 ساله منجر شد. عامل قتل، محمد 19 ساله بود که همراه هفت نفر دیگر از عاملان درگیری دستگیر شد و در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد.

او در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و در مقابل درخواست قصاص اولیای‌دم گفت: «روز حادثه، من و برادر بزرگم همراه چند نفر از دوستانمان به رستوران جمشیدیه رفته بودیم. مشغول حرف زدن بودیم که ناگهان صادق و دوستانش با شمشیر و چوب به سمت ما آمدند. ما از علت این کار آنها خبر نداشتیم برای همین سعی کردیم درگیر نشویم اما صادق به سمت برادرم رفت و دعوا شروع شد. او چند وقت پیش به‌خاطر بیماری قلبی در بیمارستان بستری شده و عمل جراحی کرده بود برای همین به هواخواهی از او مجبور شدم در نزاع شرکت کنم. وقتی درگیری بالا گرفت، چاقویی برداشتم و برای دفاع از خودم و برادرم ضربه‌ای به صادق زدم. من قصد قتل نداشتم.»

در پایان دادگاه، محمد به قصاص محکوم شد و با تائید این رای در دیوان عالی کشور در آستانه قصاص قرار گرفت. او به‌دلیل عدم مراجعه اولیای‌دم، چند سال بلاتکلیف در زندان باقی ماند تا این‌که براساس ماده 429 قانون مجازات اسلامی و رای دادگاه با قرار وثیقه از زندان بیرون آمد و موفق به جلب رضایت خانواده مقتول شد.

صبح دیروز، محمد از جنبه عمومی جرم در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و گفت: «زمان وقوع حادثه سن کمی داشتم و نباید دست به چاقو می‌بردم. پس از این‌که با قرار وثیقه آزاد شدم نزد اولیای‌دم رفتم و با درخواست بخشش و پرداخت دیه، رضایتشان را جلب کردم. در این چند سال ازدواج کردم و حالا یک فرزند دارم و چند ماه دیگر هم فرزند دومم به دنیا می‌آید. از قضات می‌خواهم به‌خاطر خانواده‌ام در مجازاتم تخفیف قائل شوند.» در پایان دادگاه قضات وارد شدند و حکم آزادی متهم را صادر کردند.

.
ازدواج قاتل پس از جلب رضایت اولیای‌دم گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات