وزیر دفاع آمریکا : آمریکا به تلاش دیپلماتیک برای حل بحران کره شمالی ادامه می دهد! - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد وزیر دفاع آمریکا : آمریکا به تلاش دیپلماتیک برای حل بحران کره شمالی ادامه می دهد! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


وزیر دفاع آمریکا مدعی است این کشور از تلاش دیپلماتیک برای حل معضل هسته ای کره شمالی دست نمی کشد. 

به گزارش مهر به نقل از رویترز، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا امروز سه شنبه مدعی شد که تلاش‌های دیپلماتیک برای حل معضلی که به زعم وی از بابت فعالیت های هسته ای کره شمالی و تقویت برنامه موشکی این کشور ایجاد شده است؛ تداوم دارد.

ماتیس که برای سفری ۲ روزه در راستای تحکیم روابط نظامی واشنگتن-دهلی به هند رفته است، از تشدید فشارها بر پیونگ یانگ در نتیجه قطعنامه جدید شورای امنیت سخن گفت.

گفتنی است این قطعنامه پاسخی بود به ششمین آزمایش هسته ای کره شمالی که در نتیجه آن، فروش نفت به این کشور و خرید منسوجات از آن، مشمول تحریم شد.

ماتیس در ادامه اظهارات خود گفت آمریکا به پیروی از تلاش های دیپلماتیک تحت رهبری سازمان ملل، ادامه می دهد.

وی افزود: شاهد صدور قطعنامه شورای امنیت بودیم که با اجماع نظر همه اعضا به دست آمد و فشارها بر کره شمالی را افزایش داد. همزمان، توانمندی خود را برای مهار خطرناک‌ترین تهدیدهای کره شمالی حفظ می کنیم.

اظهارات ماتیس درباره توسل به دیپلماسی در حالی مطرح می شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چندی پیش مدعی شد اگر لازم باشد کره شمالی را با خاک یکسان می کند! 

.
وزیر دفاع آمریکا : آمریکا به تلاش دیپلماتیک برای حل بحران کره شمالی ادامه می دهد! گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات