پرونده قاتل ستایش به اجرای حکم رفت/دادسرازمان اعدام راتعیین میکند - اخبار حوادث

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پرونده قاتل ستایش به اجرای حکم رفت/دادسرازمان اعدام راتعیین میکند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


رئیس دادگستری استان تهران آخرین وضعیت پرونده قاتل ستایش قریشی را تشریح کرد. 

غلامحسین اسماعیلی در گفتگو با مهر در خصوص آخرین وضعیت پرونده قتل ستایش قریشی گفت: این پرونده برای استیذان ارسال شده بود که اکنون نتیجه استیذان آمده است.

وی افزود: با توجه به اینکه مرحله استیذان سپری شده است، پرونده برای اجرای احکام ارسال شد.

رئیس دادگستری استان تهران گفت: هر زمان که دادسرا وقت مقرر را تعیین کند حکم صادره این پرونده اجرا می شود.

به گزارش مهر، ۲۳ فروردین‌ سال گذشته بود که گزارشی مبنی بر وقوع قتل یک دختر بچه ۶ ساله افغانستانی در روستای خیرآباد ورامین تحویل مراجع قضایی شد. گزارش حاکی از آن بود که ستایش قریشی که به گفته پدر او یک‌شنبه ۲۲ فروردین برای خرید بستنی از منزل خارج شده، دیگر به خانه بازنگشته است.

در تحقیقات اولیه مشخص شد که پسر ۱۷ ساله همسایه که دچار وسوسه شیطانی شده بود، او را ربوده و پس از تجاوز به قتل رسانده است.

با اعلام این گزارش، دادستانی ورامین بر رسیدگی ویژه و خارج از نوبت پرونده تأکید کرد و از نخستین لحظات وقوع این جنایت، رسیدگی به این پرونده به طور ویژه و خارج از نوبت در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت تا اینکه پس از صدور قرارمجرمیت و کیفرخواست، شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران، قاتل ستایش را بابت ارتکاب قتل به قصاص، تجاوز به‌عنف به اعدام و بابت جنایت بر میت به دیه محکوم کرد و این حکم در شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور تأیید شد.بهمن سال ۹۵، حکم قاتل ستایش برای اجرا به واحد اجرای احکام دادسرای ورامین ارجاع شد اما برای حکم دادگاه در خصوص ارش‌البکاره و مهرالمثل، حکم اجرا نشد. 

.
پرونده قاتل ستایش به اجرای حکم رفت/دادسرازمان اعدام راتعیین میکند گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات