.

آمریکایی‌ها به ژنرال‌های ارتش بیشتر از ترامپ در مدیریت بحران کره‌شمالی اعتماد دارند - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آمریکایی‌ها به ژنرال‌های ارتش بیشتر از ترامپ در مدیریت بحران کره‌شمالی اعتماد دارند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


یک نظرسنجی جدید نشان داد، دو سوم آمریکایی‌ها مخالف حمله نظامی پیشگیرانه آمریکا علیه کره شمالی بوده و اکثریت آنها به مقام‌های ارتش آمریکا بیشتر از دونالد ترامپ برای مدیریت مسئولانه بحران هسته‌ای کره شمالی اعتماد دارند. 

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه ای‌بی‌سی نیوز، در یک نظرسنجی انجام شده از سوی واشنگتن پست – ای‌بی‌سی نیوز سه چهارم آمریکایی‌ها از تحریم‌های شدیدتر اقتصادی علیه کره شمالی به منظور واداشتن این کشور به چشم‌پوشی از سلاح‌های هسته‌ای حمایت کرده و حدود یک سوم نیز گفتند آمریکا باید به کره شمالی پیشنهاد کمک‌های نظامی یا مشوق‌های دیگر بدهد.

این نظرسنجی نشان داد که ۳۷ درصد بزرگسالان آمریکایی به ترامپ، رئیس‌جمهور کشورشان "به میزان فراوان" یا "به میزان خوب" برای مدیریت مسئولانه وضعیت کره شمالی اعتماد دارند در حالی که میزان بیشتری یعنی ۴۲ درصد از آنها "ابداً" به رئیس‌جمهور کشورشان برای مدیریت این بحران اعتماد نداشته‌اند.

در مقام مقایسه ۷۲ درصد آمریکایی‌ها به رهبران ارتش کشورشان برای مدیریت این بحران اعتماد کرده‌اند و از میان ۴۳ درصد به آنها "به میزان فراوان" برای این مدیریت اعتماد داشته‌اند.

در عین حال در این نظرسنجی درصد ناچیزی معادل هشت درصد آمریکایی‌ها گفتند که از نظر آنها کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی می‌تواند مسئولانه عمل کند.

در عین حال وجهه ترامپ نزد آمریکایی‌ها همچنان به طور کلی منفی است و ۳۹ درصد عملکرد وی را تایید کردند اما ۵۷ درصد عملکرد او را تایید نکردند.

در عین حال این نظرسنجی مشخص کرد که اکثریت آمریکایی‌ها پاسخ‌دهی ترامپ به طوفان‌های اخیر در کشورشان را تایید کرده و از توافقی که وی با دموکرات‌ها برای تامین بودجه کمک‌های اضطراری برای این بلایای طبیعی و افزایش سقف بدهی آمریکا حمایت کرده‌اند.

در این نظرسنجی از نظر گرایشات حزبی نیز ۱۱ درصد دموکرات‌ها و ۳۶ درصد مستقل‌ها گفتند که به ترامپ برای اقدام مسئولانه در تعامل با کره شمالی اعتماد دارند در حالی که بیش از سه چهار جمهوری‌خواهیان در این زمینه به او اعتماد داشتند.

در عین حال ۷۰ درصد آمریکایی‌ها گفتند که کره شمالی "یک تهدید جدی" برای آمریکا محسوب می‌شود. از هر ۱۰ دموکرات و هر ۱۰ مستقل هفت نفر و از هر ۱۰ جمهوری‌خواه هشت نفر چنین اعتقادی را داشتند.

در این نظرسنجی مجموع محبوبیت ترامپ به میزان ۳۹ درصد بود که نسبت به نظرسنجی ماه ژوئیه که ۳۶ درصد بود افزایش کمی نشان داده است.

نظرسنجی واشنگتن پست – ای‌بی‌سی نیوز نشان داده که ۶۵ درصد آمریکایی‌ها از توافقی که ماه جاری میلادی میان ترامپ و رهبران دموکرات کنگره آمریکا در زمینه بودجه کمک‌های اضطراری به طوفان‌ها و افزایش سقف بدهی دولت حاصل شد، حمایت می‌کنند.

دو سوم دموکرات‌ها و بیش از شش نفر از هر ۱۰ مستقل از این توافق حمایت کردند اما در عین حال بیش از سه چهارم جمهوری‌خواهان و سهم مشابهی از جمهوری‌خواهان محافظه‌کار هم از آن حمایت کردند.

۵۶ درصد آمریکایی‌ها عملکر ترامپ در قبال بلایای طبیعی اخیر از جمله طوفان‌های هاروی و ایرما را تایید کردند که از میان یک سوم دموکرات‌ها چنین نظری داشتند.

در عین حال ترامپ در زمینه مدیریت اقتصاد نتیجه خوبی نداشت و ۴۳ درصد آن را تایید کرده اما ۴۹ درصد آن را تایید نکردند.

در زمینه مهاجرت نیز ۶۲ درصد آمریکایی‌ها با عملکرد ترامپ در این حوزه مخالف بودند.

اکثر آمریکایی‌ها معتقد بودند که ترامپ یک چهره اختلاف برانگیز است که هنوز به وعده‌های انتخاباتی خود برای تغییر مثبت در رویه آمریکا عمل نکرده است.

۶۶ درصد معتقد بودند که عملکرد ترامپ بیشتر در آمریکا اختلاف ایجاد می‌کند تا اتحاد در حالی که ۲۸ درصد با این موضوع مخالف بودند.

۳۹ درصد از بزرگسالان آمریکایی گفتند ترامپ تغییرات لازم را در واشنگتن پیاده کرده اما ۵۹ درصد گفتند که او این تغییرات را اعمال نکرده است.

در عین حال کمتر از یک چهار آمریکایی‌ها معادل ۲۳ درصد گفتند که کشورشان باید اول حمله پیشگیرانه به کره شمالی کند در حالی که ۶۷ درصد گفتند اقدام نظامی آمریکا علیه کره شمالی باید در صورتی که این کشور به آمریکا یا هم‌پیمانانش حمله کند، انجام شود.

۸۲ درصد آمریکایی‌ها گفتند اگر آمریکا اولین حمله نظامی به کره شمالی را انجام دهند ریسک آغاز یک جنگ گسترده‌تر در شرق آسیا را کرده است.

در این نظرسنجی از هر ۱۰ آمریکایی چهار نفر از بمباران اهداف نظامی کره شمالی حمایت کردند در حالی که در سال ۲۰۰۵ از هر ۱۰ آمریکایی دو نفر از چنین چیزی حمایت می‌کردند.

در عین حال ۷۶ درصد آمریکایی‌ها نیز از تشدید تحریم‌ها علیه کره شمالی حمایت کردند.

همچنین حدود یک سوم آمریکایی‌ها از پیشنهاد مشوق‌های مالی کره شمالی نظیر اعطای پول یا تجارت بیشتر حمایت کرده‌اند در حالی که در سال ۲۰۰۵ حدود نیمی از آنها از چنین رویکردی حمایت می‌کردند.

همچنین ۴۳ درصد آمریکایی‌ها گفتند که کشورشان باید با متوقف کردن رزمایش‌های نظامی خود با کره‌ جنوبی طبق درخواست چین و روسیه موافقت کند اما ۴۷ درصد با این موضوع مخالف بودند.

این نظرسنجی از ۱۸ تا ۲۱ سپتامبر و در بین ۱۰۰۲ بزرگسال آمریکایی انجام شده است.

.
آمریکایی‌ها به ژنرال‌های ارتش بیشتر از ترامپ در مدیریت بحران کره‌شمالی اعتماد دارند گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران
تبلیغات