نماینده دائم ایران در سازمان ملل: 134 عضو گروه 77 از برجام حمایت کردند - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نماینده دائم ایران در سازمان ملل: 134 عضو گروه 77 از برجام حمایت کردند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


نماینده دائم ایران در سازمان ملل از حمایت 134 عضو گروه 77 نسبت به برجام خبر داد و گفت: در بیانیه پایانی این گروه، نسبت به هرگونه تحریم اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران هم مخالفت شده است. 

غلامعلی خوشرو شامگاه جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: بعد از سخنان جنجالی ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل، وزرای خارجه 134 کشور عضو گروه 77 با صدای بلند و رسا حمایت خود را از برجام اعلام و بر مخالفت با هرگونه تحریم اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند.

وی تصریح کرد: این اجلاس، در بیانیه پایانی خود بر این دو نکته به صورت واضح تاکید و اصرار داشت.

اعلامیه پایانی وزرای خارجه گروه ٧٧ و چین در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با اجماع کلیه کشورهای عضو تصویب شد.

وزرای خارجه گروه ٧٧ و چین برجام را یک الگوی سازنده و واقعی و نتیجه عملکرد موفقیت آمیز نظام چندجانبه گرا در حل مسایل مهم جهانی دانستند.

وزرای ١٣٤ کشور جهان در این اعلامیه تاکید نمودند که برجام یک مدل واقعی است که از طریق تقویت همکاری های بین المللی به دستیابی کشورها به توسعه پایدار کمک می نماید.

وزرای خارجه گروه ٧٧ و چین همچنین در بخش دیگری از این بیانیه با تحریم های اقتصادی یکجانبه علیه جمهوری اسلامی ایران مخالفت نمودند و خواستار برداشتن فوری این تحریم ها شدند.

عباس عراقچی به نمایندگی از کشورمان در این اجلاس شرکت و سخنرانی کرد.

عراقچی ضمن برشمردن چالش های کشورهای در حال توسعه ، از نظام اقتصادی و مالی بین المللی انتقاد و بر اتحاد و همبستگی بیشتر میان کشورهای در حال توسعه تاکید نمود.

نشست وزرای امور خارجه گروه ٧٧ و چین روز جمعه ٢٣ سپتامبر ٢٠١٧ با حضور رییس جمهور اکوادور، رییس مجمع عمومی و دبیر کل سازمان ملل متحد برگزار شد.

.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل: 134 عضو گروه 77 از برجام حمایت کردند گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات