افشای سفر محرمانه پادشاه اردن به واشنگتن برای بررسی "طرح مارشال خاورمیانه" - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد افشای سفر محرمانه پادشاه اردن به واشنگتن برای بررسی "طرح مارشال خاورمیانه" ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


سایت "بازفید" آمریکا از سفر محرمانه پادشاه اردن به واشنگتن دو هفته قبل از انتصاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا پرده برداشت.  

به گزارش ایسنا، سایت بازفید آمریکا در گزارشی اعلام کرد که در این سفر که در آن زمان اعلام نشده بود ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن با سه تن از مشاوران ارشد کاخ سفید در منهتن دیدار کرد. این سه تن عبارتند از مایکل فلن، مشاور پیشین امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، استیو بنن،  استراتژیست ارشد سابق ترامپ و جارد کوشنر، داماد و مشاور امور خاورمیانه ترامپ.

براساس این گزارش محور این دیدارها صحبت درباره "طرح مارشال خارومیانه" مربوط به راه‌اندازی ۴۰ رآکتور هسته‌ای با اهداف صلح‌آمیز بود.

اما دو منبع آگاه از این دیدارها اعلام کردند که محور گفت‌وگوها پرونده‌های خاورمیانه از جمله مساله فلسطین و سوریه را نیز دربرمی‌گرفت.

سایت بازفید در انتشار این خبر به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال که هفته گذشته منتشر شد و در آن جزئیات طرح مارشال آمده بود، استناد کرده است. رهبری این طرح را مایکل فلن به صورت محرمانه برعهده داشت.

در گزارش وال استریت ژورنال آمده است که فلن به صورت محرمانه به قاهره سفر و بامسؤولان درباره موضوع تغییر قرارداد رآکتورهای هسته‌ای گفت‌وگو کرده بود تا این قرارداد با نظارت مشترک روسیه و آمریکا به جای مصر و روسیه باشد.

.
افشای سفر محرمانه پادشاه اردن به واشنگتن برای بررسی "طرح مارشال خاورمیانه" گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات