افزایش دوبرابری بازرسی های آژانس از مراکز هسته ای ایران از زمان آغاز اجرای برجام (+نمودار) - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد افزایش دوبرابری بازرسی های آژانس از مراکز هسته ای ایران از زمان آغاز اجرای برجام (+نمودار) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


بازرسی سرزده بازرسان آژانس از ایران در سال 2016 رکورد زده و به رقم 25 مورد در سال رسیده است.

بازرسی های آژانس بین المللی انرژی هسته ای از مراکز هسته ای ایران پس از آغاز اجرای برجام در مقایسه با پیش از آن حدود دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، اطلاعات منتشره از سوی آژانس بین المللی انرژی هسته ای نشان می دهد پس از برجام میزان بازرسی های آژانس از مراکز هسته ای ایران افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

در 12 ماهه نخست پس از اجرای برجام (از 16 ژانویه 2016 تا نیمه ژانویه 2017) بازرسان آژانس 402 مورد بازرسی از مراکز هسته ای ایران انجام داده اند که مقایسه این میزان بازرسی با متوسط بازرسی های آژانس در  5 سال قبل از اجرای برجام حاکی از دوبرابر شدن میزان بازرسی های بازرسان از ایران است.

همچنین در طی یک ساله نخست از زمان آغاز اجرایی شدن برجام، بازرسان آژانس 25 بازدید سرزده از مراکز هسته ای ایران داشته اند که به طور متوسط این شیوه بازرسی ها هر یک ماه دوبار بوده است. این میزان بازرسی سرزده در 5 سال گذشته بیشترین میزان بازرسی های سرزده آژانس از یک کشور عضو آژانس بوده است.

در 5 سال گذشته بیشترین مورد بازرسی های سرزده آژانس در سال 2014  از کشور ژاپن و 19 مرتبه بوده است، در حالی که آژانس با بازرسی سرزده 25 بار در سال 2016 از مراکز هسته ای ایران رکورد میزان بازرسی های سرزده خود را در 5 سال گذشته شکسته است.

در 4 سال منتهی به 2016، کشور ژاپن پذیرای بیشترین میزان بازرسی های سرزده بازرسان آژانس بوده است اما در سال 2016 ایران با پذیرا شدن 25 مورد بازرسی سرزده بازرسان آژانس رکورد بازرسی های سرزده را از 19 مورد ژاپن در سال 2014، شکسته است.

دو نمودار زیر وضعیت بازرسی های آژانس از مراکز هسته ای ایران را در 5 سال گذشته نشان می دهد.

 

نمودار میزان بازرسی های آژانس از مراکز هسته ای ایران در 5 سال گذشته

 

نمودار بیشترین بازرسی سرزده آژانس از یک کشور عضو در 5 سال گذشته

,اخبار,اخبار سیاسی,اخبار ایران,خبرهای گوناگون

.
افزایش دوبرابری بازرسی های آژانس از مراکز هسته ای ایران از زمان آغاز اجرای برجام (+نمودار) گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات