استولتنبرگ خواهان نظارت ناتو بر رزمایش روسیه شد - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد استولتنبرگ خواهان نظارت ناتو بر رزمایش روسیه شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


دبیرکل ناتو اعلام کرد: مسکو باید به ناتو اجازه نظارت بر تمرین‌های نظامی این کشور در نزدیکی کشورهای بالتیک را بدهد تا این اطمینان حاصل شود که این تمرین‌های نظامی یک اقدام خصمانه علیه کشورهای حوزه بالتیک نیست. 

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو با بیان اینکه روسیه باید درباره تمرین‌های نظامی‌اش شفاف سازی کند، گفت: روسیه درباره رزمایش آتی که براساس پیش‌بینی‌ها با حضور نزدیک به  ۱۰۰ هزار نیرو برگزار خواهد شد، گزارش کامل نداده و از راه‌های گریز استفاده می‌کند.

وی در ادامه اظهاراتش در گفت‌وگو با شبکه خبری بی‌بی‌سی افزود: هر کشوری حتی روسیه حق مانور نظامی را دارد اما مشکل این است که باید این اقدام در شفافیت کامل انجام گیرد. ما در گذشته دیده‌ایم که روسیه از تمرین‌های نظامی بزرگ خود به عنوان مقدمه‌ای برای انجام اقدامات خصمانه نظامی علیه همسایگانش استفاده کرده است.

او افزود: چنین اتفاقی در سال ۲۰۰۸ در گرجستان و در سال ۲۰۱۴ در کریمه رخ داد. برهمین اساس ما از روسیه می‌خواهیم که شفاف سازی کند.

.
استولتنبرگ خواهان نظارت ناتو بر رزمایش روسیه شد گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات