ترامپ خواستار تکرار یکی از جنایات جنگی تاریخ آمریکا علیه مسلمانان شد - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ترامپ خواستار تکرار یکی از جنایات جنگی تاریخ آمریکا علیه مسلمانان شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


ترامپ در یک پست توییتری جنجالی، تلویحا به سران اروپا توصیه کرد شیوه یک ژنرال آمریکایی در اوایل قرن بیستم را علیه مسلمانان در پیش بگیرند. 

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در واکنش به حملات تروریستی بارسلون در یک پست توییتری جنجالی به مخاطبان خود (و به طور ضمنی به سران اروپا) توصیه کرد داستان آنچه که به زعم او، ژنرال پرشینگ آمریکایی در اوایل قرن بیستم با تروریستها انجام داد را مطالعه کنند تا ببینند چطور برخورد خشن او باعث شد تا ۳۵ سال خبری از "تروریسم اسلامی" در میان نباشد!

ژنرال «جان پرشینگ» ملقب به «جک سیاه» در سال‌های اولیه قرن بیستم پس از پیروزی آمریکا بر اسپانیا در جنگ فیلیپین، فرماندار منطقه مسلمان‌نشین «مورو» در جنوب اسپانیا شد.

بر اساس داستانی که نژادپرستان آمریکایی نقل می‌کنند اما بسیاری از مورخین آن را رد کرده‌اند، ژنرال پرشینگ برای آرام کردن شورشی‌ها در منطقه تحت فرمانروایی خود، ۵۰ نفر از آنان را دستگیر و دستور قتل ۴۹ نفر از آنها را با "گلوله‌های آغشته به خون خوک" (که در اسلام نجس شمرده می‌شود) صادر کرد و نفر پنجاهم را آزاد کرد تا آنچه در مورد ۴۹ نفر دیگر اتفاق افتاده بود را برای دیگر شورشی‌ها نقل کند. طبق این افسانه، این اقدام ژنرال پرشینگ باعث شد برای ۳۵ سال در آن منطقه آرامش مطلق حاکم شود.

ترامپ در حالی اقدام به انتشار چنین پستی کرده که این روزها به دلیل حمایت از نژادپرستان سفیدپوست آمریکایی در درگیری‌های نژادپرستانه در شارلوتسویل‌ با انتقادات فراوانی مواجه شده است.

وی با این پست تلویحا گفته است که تنها در صورت اعمال سیاست مشت آهنین علیه اسلام افراط‌گرا، آرامش به اروپا بازمی‌گردد.

ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی خود نیز یکبار این داستان را به عنوان یک راهکار برای مقابله با آنچه «افراط‌گرایی اسلامی» نامید، در میان هواداران خود نقل کرد و در آن زمان، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

.
ترامپ خواستار تکرار یکی از جنایات جنگی تاریخ آمریکا علیه مسلمانان شد گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات