درماندگی سخنگوی وزیر خارجه آمریکا در تایید پایبندی کشورش به برجام - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد درماندگی سخنگوی وزیر خارجه آمریکا در تایید پایبندی کشورش به برجام ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


سخنگوی وزیر خارجه آمریکا در حالی پایبندی کشورش به تعهدات برجام را تایید کرد که از پاسخ به سوالی درباره رسیدن ایران به همه حقوق خود طبق برجام، طفره رفت. 

به گزارش  ایرنا، هدر نوئرت روز سه شنبه در نشست خبری خود با تکرار اتهام ثبات زدایی به ایران و نقض برجام از دادن توضیح در مورد چگونگی پایبندی کشورش به روح برجام سرباز زد و فقط مدعی شد که واشنگتن تا کنون به این توافقنامه پایبند بوده است.

خبرنگاری پرسید آمریکا مدعی است ایران به روح برجام پایبند نبوده است آیا به نظر شما به متن این توافقنامه پایبند بوده است؟

نوئرت در پاسخ بار دیگر برجام را به دلیل ملحوظ نداشتن آنچه که او اقدامات ثبات زدایانه ایران خواند، توافقنامه ناقصی دانست و افزود به همین دلیل کشورش در حال بررسی نقاط ضعف این توافقنامه است اما در عین حال با اتکا و احترام به گزارش های تایید کننده آژانس بین المللی انرژی هسته ای، تا کنون دوبار پایبندی ایران را تایید کرده است.

سخنگوی تیلرسون در پاسخ به این توضیح خبرنگار که دولت قبلی آمریکا که مذاکرات مربوط به این توافقنامه را به عهده داشته به این نکته(نقص برجام) اشاره ای نکرده است، گفت به همین دلیل دولت ترامپ معتقد است برجام توافقنامه جامعی نیست.

خبرنگار مذکور از نوئرت پرسید آیا شما معتقدید که آمریکا به متن و روح برجام پایبند بوده است؟ که نوئرت در پاسخ فقط گفت «بله» .

این خبرنگار ادامه داد آیا شما معتقدید در حالی که آمریکا تلاشی برای ترغیب کشورهای غربی به برقراری مناسبات تجاری با ایران نکرده، روح این توافقنامه را نقض نکرده است؟

سخنگوی وزیر خارجه آمریکا با طفره رفتن از پاسخ مستقیم به این سوال بار دیگر تکرار کرد که کشورش در حال گفت وگو و مشورت با سایر شرکا و متحدان بر سر نگرانی های خود نسبت به اقدامات ثبات زدایانه ایران است و مدعی شد که این شرکا و متحدان در این رابطه با کشورش اتفاق نظر دارند.

خبرنگار مصرانه از او پرسید که: پس به نظر شما آمریکا به همه تعهدات خود در زمینه لغو و تخفیف تحریم ها در چارچوب این توافقنامه عمل کرده است و ایران به همه حقوقی که طبق برجام استحقاق آن را دارد، رسیده است؟

خانم نوئرت آشکارا از دادن پاسخ صریح به این سوال باز ماند و با لکنت گفت که ترجیح می دهد از این منظر این موضوع را ارزیابی نکند و فقط می تواند بگوید که کشورش به تعهدات برجامی خود در قبال ایران پایبند بوده است.

.
درماندگی سخنگوی وزیر خارجه آمریکا در تایید پایبندی کشورش به برجام گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات