.
,اخبار,اخبار بین الملل,سیاست خارجی
آکاایران: «جیمز متیس» شایعات خروج از دولت ترامپ را تکذیب کرد
آکاایران: مجموعه: اخبار بین الملل
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 28 شهریور 1397 02:34

وزیر دفاع آمریکا با متهم کردن رسانه ها به انتشار اخبار ساختگی درباره احتمال خروج او از دولت این کشور، گفت نباید چنین گزارش هایی را جدی گرفت.

به گزارش فارس، «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه شایعات منتشر شده درباره احتمال اخراج یا استعفایش را رد و رسانه ها را به شایعه پردازی و انتشار اخبار جعلی متهم کرد.

 

روزنامه «نیویورک تایمز» این هفته به نقل از منابعی در کاخ سفید با بیان اینکه متیس با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اختلاف نظر جدی دارد، مدعی شد که وی به زودی از سمتش برکنار می شود و جست وجو برای یافتن جایگزین او همین حالا هم در جریان است. «باب وودوارد» روزنامه نگار معروف تحقیقی آمریکایی هم در کتابش در مورد کاخ سفید که هفته گذشته منتشر شد، نوشته که متیس ترامپ را غیرقابل اتکا می داند و از اجرای دستورات او شانه خالی می کند.

 

به نوشته «الیزابت مک لافلین» خبرنگار شبکه «ای. بی. سی»، متیس در پاسخ به این سوال که آیا این گزارش ها معتبرند، به خبرنگاران گفت: «نه، این ها را به هیچ وجه جدی نمی گیرم. این هم مثل همه موارد مشابه قبلی است. یک نفر یک تیتر سر هم می کند و بعد هم با چند فرد حراف صحبت می کنند و چند چیز دیگر هم به آن می چسبانند و شایعات را هم به آن اضافه می کنند.»

 

وی افزود: «بعد یک نفر دیگر هم آن طرف همین چیزها را می نویسد. اینطور می شود که یک گزارش سر هم می شود. ولی این هم مثل قبلی ها فراموش می شود. این چندمین باری است که چنین چیزهایی می شنویم. این هم زود فراموش می شود. بعد هم کسانی که این شایعات را شروع کردند، باز هم اجازه خواهند داشت شایعات تازه ای بنویسند. اوضاع اینطور است دیگر. خیلی جدی اش نگیرید.»

 

متیس در کابینه پر تغییر و تحول دونالد ترامپ از معدود مقام های ارشدی است که هنوز در سمتش باقی مانده است. با این وجود هر چند وقت یک بار گزارشی درباره احتمال خروج قریب الوقوع او از دولت آمریکا به دلیل اختلاف نظر با ترامپ منتشر می شود. رسانه های آمریکایی متیس را همراه با «رکس تیلرسون» وزیر خارجه سابق و «هربرت مک مستر» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا «تیم آدم بزرگ ها» در دولت لقب داده بودند. با اخراج تیلرسون و مک مستر در ماه های گذشته، متیس تنها عضو این حلقه است که هنوز در دولت آمریکا باقی مانده است.

 


.

منبع : beytoote.com

گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران
پربازدیدها
تبلیغات