پشت پرده فتنه جدید داعش در ایام محرم چیست؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پشت پرده فتنه جدید داعش در ایام محرم چیست؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: ،سخنگوی گروه طالبان در آستانه فرا رسیدن ماه محرم درباره مسائل جاری افغانستان و فتنه داعش گفت وگو کرد.

به گزارش آکاایران: سخنگوی طالبان درباره افزایش حملات گروه تروریستی داعش به اماکن مقدس و مذهبی مردم افغانستان بویژه در گذشته و احتمالا در ماه محرم اظهار داشت: که امارت اسلامی اقداماتی که سبب تفرقه بین مردم، اقوام و مذاهب می شود را تحت هر عنوان محکوم می کند.

وی افزود: بر اساس تجارب گذشته ممکن است جریان های خاص با هدایت آمریکا که همواره دشمن مردم افغانستان هستند، اماکن ویژه ای را در ایم محرم هدف قرار دهند زیرا مقامات کابل و اشغالگران توانایی تأمین امنیت اجتماع های مذهبی را نداشته و یا نمی خواهند که امنیت آنها را به عهده بگیرند.

مجاهد با اشاره به بیانیه های مکرر طالبان مبنی بر روابط حسنه با شیعیان در مناطق تحت کنترل این گروه نیز گفت: امارت اسلامی به تمام ملت افغانستان تعلق دارد، بنابراین تامین امنیت مردم و مراکز و مراسم های مذهبی در مناطقی که تحت کنترل آنها هستند نیز وظیفه امارت اسلامی است.

پشت پرده فتنه جدید داعش در ایام محرم چیست؟
,[categoriy]

آکاایران: پشت پرده فتنه نوین داعش در ایام محرم چیست؟

سخنگوی طالبان ادامه داد: ما مخالف اختلافات مذهبی و تفرقه هستیم و برای وحدت بین مردم افغانستان تلاش می کنیم.

این عضو ارشد طالبان افغانستان درباره اتحاد مسلمانان و حملات داعش به شیعیان و اهل تسنن در افغانستان نیز تصریح کرد: «پدیده داعش افغانستانی نیست، مردم این کشور در حفظ وحدت خود پخته و کارآمد هستند و جریان های بیگانه و آمریکایی نیز با دسیسه نتوانستند به این وحدت و پختگی ملت آسیب وارد کنند».

وی اظهار داشت: فتنه داعش در افغانستان تنها اهل تشیع را متضرر نکرده است بلکه اهل تسنن نیز هدف این گروه تروریستی قرار گرفته اند. بنابراین تمام اقشار و مردم افغانستان وظیفه خود می دانند که در برابر این فتنه داعش ایستادگی و مقاومت کنند و نگذارند که به یکپارچگی ملت آسیب برسد.

ذبیح الله مجاهد در پاسخ به توصیه طالبان برای جلوگیری از حوادثی مانند حمله تروریستی به مسجد امام زمان در کابل گفت: «دولت کابل و اشغالگران خارجی سبب ناامنی در افغانستان هستند و در مناطق مختلف مردم این کشور را با چالش مواجه می کنند. بنابراین باید در اجرای مراسم های مذهبی و گردهمایی ها، مردم خودشان امنیت را به عهده بگیرند و با هوشیاری احتیاط لازم را انجام دهند».

سخنگوی طالبان در پایان با اشاره به مبارزه با داعش و وحدت شیعه و اهل تسنن تأکید کرد: که امارت اسلامی وظیفه خود می داند که در برابر هرنوع ظلم و تجاوز ایستادگی کند.

.

منبع : tozibae.ir

پشت پرده فتنه جدید داعش در ایام محرم چیست؟ گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات