تعداد هسته ها و مراکز مشاوره فعال در آموزش و پرورش -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تعداد هسته ها و مراکز مشاوره فعال در آموزش و پرورش ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 720 هسته و مرکز مشاوره در آموزش و پرورش فعال هستند، گفت: 2700 مشاور امسال به دلیل کمبود آموزگار به مدارس ابتدایی رفتند.
تعداد هسته ها و مراکز مشاوره فعال در آموزش و پرورش
,پایگاه خبری آکا ایران، آکا ایران، پایگاه خبری علمی،آموزشی و تحصیلات تکمیلی آکا ایران، دانشنامه روانشناسی و علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره ؛ کنکور، هدایت تحصیلی، اخبار استخدامی، اخبار اجتماعی، روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی,مشاوران,مشاور,[categoriy]

آکاایران: تعداد هسته ها و مراکز مشاوره فعال در آموزش و پرورش

به گزارش فارس، مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در نشست بررسی مشاوره در آموزش و پرورش با بیان اینکه در سراسر کشور 32 مرکز اصلی مشاوره دانش‌آموزی زیر مجموعه این اداره کل وجود دارد، اظهار داشت: تعدادی از مراکز مشاوره خانواده هم زیر نظر انجمن اولیا و مربیان فعالیت می‌کنند.
وی افزود: 720 هسته و مرکز مشاوره در آموزش و پرورش فعال هستند که شامل 250 مرکز مشاوره در سراسر کشور است.
به گزارش آکاایران: مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: 32 مرکز اصلی، در واقع پژوهشگاه مشاوره ما نیز هستند و از اساتید روانشناسی و مشاوره در آنها استفاده می‌کنیم.
شکوهی گفت: 1700 نفر از پرسنل مراکز مشاوره ما در سراسر کشور دارای مدرک فوق لیسانس و دکتری تخصصی هستند.
وی با اشاره به فعالیت 18 هزار مشاور در مدارس کشور، گفت: ما در مدارس متوسطه اول، 100 درصد پوشش را داریم و اگر بخواهیم بر اساس سند تحول همه مدارس را پوشش دهیم، تقریبا 2 برابر این میزان نیاز به مشاور داریم.
مدیرکل مشاوره و امور تربیتی با بیان اینکه 2700 مشاور امسال به دلیل کمبود آموزگار به مدارس ابتدایی رفتند، اضافه کرد: از ابتدای امسال سیاست گذاری را بر ارائه خدمات مشورتی قرار داده‌ایم و در مقطع ابتدایی از رابطان مشاور استفاده کرده‌ایم که با مراکز و هسته‌های مشاور مرتبط هستند. وی ادامه داد: از «همیار مشاور» در سطح مدارس متوسطه استفاده می‌کنیم که زیر نظر مشاور مدرسه فعالیت می‌کنند تا کمبود نسبت حضور مشاور و تعداد دانش‌آموزان را جبران کنند.
کلمات کلیدی: مشاوران،مشاور مدرسه،مرکز توحید،مرکز مشاوره،مشاوره آموزش و پرورش،مسعود شکوهی

اخبار اکاایران

تبلیغات