آمریکا مدعی افشای دور زدن تحریم های ایران -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آمریکا مدعی افشای دور زدن تحریم های ایران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: آمریکا مدعی افشای دور زدن تحریم های ایران با کمک دو شرکت اماراتی

 

2 شرکت اماراتی در فروش نفت و انتقال وجوه حاصل از فروش نفت با ایران همکاری کرده اند دنهادهای نظامی آمریکایی که مدعی افشای دور زدن تحریم های ایران از سوی کشور امارات شده اند، مسئولیت پیگیری حرکت کشتی ها در خلیج فارس را بر عهده دارند.

به گزارش آکاایران: نهادهای نظامی کشور آمریکا مدعی شدند که 2 شرکت اماراتی به ایران برای دور زدن تحریم های بانکی کشور آمریکا کمک کرده اند.

 

به گزارش تالاب به نقل از وب سایت شبکه خبری الجزیره، گزارشی از سوی نهادهای نظامی ایالات امریکا منتشر شده هست که نشان می دهد 2 شرکت اماراتی در صادر کردن نفت ایران به تحریم های کشور آمریکا پایبند نبوده اند.

 

این 2 شرکت اماراتی در فروش نفت و انتقال وجوه حاصل از فروش نفت با ایران همکاری کرده اند در حالیکه بر زمینه تحریم های کشور آمریکا هرگونه همکاری با سیستم بانکی ایران ممنوع بود. این موضوع مربوط به نیمه دوم سال 2016 میلادی هست.

 

آمریکا مدعی افشای دور زدن تحریم های ایران
,[categoriy]

آکاایران: آمریکا مدعی افشای دور زدن تحریم های ایران

آمریکا مدعی افشای دور زدن تحریم های ایران

 

نهادهای نظامی آمریکایی که مدعی افشای دور زدن تحریم های ایران از سوی امارات متحده عربی شده اند، مسئولیت پیگیری حرکت کشتی ها در خلیج فارس را بر عهده دارند.

 

بر زمینه این گزارش دو شرکت اماراتی که تحریم های کشور آمریکا را دور زده اند “سیلک روز پترولیوم” و”پتروکیمیکس جنرال ترادینگ” میباشند که با تاجرانی که مسئولیت فروش نفت ایران در دوران تحریم را بر عهده داشتند همکاری کرده اند.

 

این نهادهای نظامی آمریکایی مدعی شده اند نفت ایران توسط کشتی های خارجی از مبدأ بنادر کشور دیگری جز ایران صادر شده هست.

 

کشتی های وابسته به شرکت “سیلک رود پترولیوم” و “پتروکیمیکس جنرال ترادینگ” در نیمه دوم 2016 میلادی تعداد 55 کشتی نفت را از طریق خلیج فارس صادر کرده هست که تعداد 47 کشتی از انها اطلاعات ورود و خروج خود را به طور کلی ثبت نکرده اند.

 

ایالات امریکا با شیوه های ویژه ای میتواند کلیه کشتی هایی که از خلیج فارس عبور می کنند را ردیابی کند. سیستم ردیابی ایالات امریکا می تواند همۀ کشتی ها حتی آن دسته از کشتی ها که رادارهای خود را قطع کرده و هیچ گونه فرکانس ارتباطی ایجاد نمی کنند را ردیابی کند.

 

امارات متحده عربی علی رغم تنش سیاسی دارای روابط اقتصادی خوبی با ایران هست. 80 درصد از کل تبادل تجاری ایران با کشور های شورای همکاری خلیج فارس «عربستان سعودی، کویت، عمان، امارات متحده عربی، قطر و بحرین» مربوط به کشور امارات متحده عربی هست.

 

.

منبع : talab.org

آمریکا مدعی افشای دور زدن تحریم های ایران گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات