عکس ناسا از تاج خورشید در زمان کسوف کامل -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد عکس ناسا از تاج خورشید در زمان کسوف کامل ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: عکس روز ناسا به تصویری خارق العاده تاج درخشان خورشید در زمان کسوف کامل اختصاص پیدا کرده است.

عکس خورشید در زمان کسوف

به گزارش آکاایران: فقط در زمان کوتاه تاریک شدن خورشید به هنگام یک خورشیدگرفتگی  کامل است که می توان به سادگی تاج این ستاره را دید. این تاج گسترده   در جو بیرونی خورشید که در زمان های معمول در فروغ قرص آن پنهان و مخفی است، چشم اندازی افسونگری دارد.

عکاسی از این سوژه دلپذیر بسیار سخت است.  این عکس با استفاده از تصاویر متعدد و پردازش دیجیتالی گرفته شده و تصویر دقیقی از  تاج خورشیدی است که در حین کسوف کامل خورشید در آگوست سال ۲۰۰۸ از مغولستان گرفته شده است.

 

عکس خورشید در زمان کسوف

عکس ناسا از تاج خورشید در زمان کسوف کامل
,[categoriy]

آکاایران: عکس ناسا از تاج خورشید در زمان کسوف کامل

 

تاج خورشیدی بیرونی ترین لایهٔ خورشید است. در زمان قدیم تاج خورشید فقط در زمان کسوف دیده می شد، اما امروزه بسیاری از رصدخانه های زمینی و فضایی از جمله سوهو در هر لحظه قادر به دیدن تاج خورشیدی هستند.

دمای تاج خورشیدی حدود ‎۱۰۶ درجهٔ کلوین است. لایه های پیچیده و اشعه های سوزانندۀ مخلوط گاز داغ و میدان های مغناطیسی به وضوح در این عکس قابل رویت هستند. حلقه های برجستۀ درخشان در بالای خورشید به رنگ صورتی به نظر می رسند.

خبرآنلاین

.

منبع : tozibae.ir

عکس ناسا از تاج خورشید در زمان کسوف کامل گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات