سرقت کاشی های کاخ نیاوران : از شایعه تا واقعیت! -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سرقت کاشی های کاخ نیاوران : از شایعه تا واقعیت! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: چند روز پیش خبری مبنی به دزدیده شدن کاشی های کاخ نیاوران به همراه یک عکس منتشر گردید. در توضیح این خبر، توضیحات تکمیلی به نقل از یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه هنر آورده می شود.

زمانی که لعاب پریدگی رطوبتی با سرقت اشتباه گرفته می شود!

به گزارش آکاایران: یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه هنر درباره خبر و عکس منتشر شده درباره سرقت کاشی های کاخ نیاوران چنین توضیح داد:
عارضه ای که در این تصویر دیده می شود، ناشی از رطوبت است و به هیچ وجه ناشی از کندن کاشی ها نیست. پشت دیواری که کاشیها روی آن نصب شده اند، (چون در پایین زمین چمن قرار گرفته) در زمان ساخت کاخ نیاوران، یک کانال ناکش وجود داشته که بعدها  مسدود شده و در نتیجه، رطوبت از پشت دیوار، شروع به تخریب کاشی ها کرده است. راه حل احیای دوباره آن ناکش هاست، البته در حال حاضر در دست مرمت هستند. به این عارضه، لعاب پریدگی رطوبتی گفته می شود که البته در اینجا تا حدی به بیسکوئیت های کاشی ها هم رسیده است.

سرقت کاشی های کاخ نیاوران : از شایعه تا واقعیت!
,[categoriy]

آکاایران: سرقت کاشی های کاخ نیاوران : از شایعه تا واقعیت!

کاشی های آسیب دیده کاخ نیاوران

 

تابناک باتو

.

منبع : tozibae.ir

سرقت کاشی های کاخ نیاوران : از شایعه تا واقعیت! گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات