یک کشف تازه درباره علت مبتلا شدن به افسردگی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد یک کشف تازه درباره علت مبتلا شدن به افسردگی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: در حالی که تا پیش از این افسردگی یک مشکل عمدتا روحی تصور می شد، حال محققان می گویند عامل وقوع این مشکل التهاب ناشی از نقص سیستم ایمنی بدن است.
یک کشف تازه درباره علت مبتلا شدن به افسردگی
,پایگاه خبری آکا ایران، آکا ایران، پایگاه خبری علمی،آموزشی و تحصیلات تکمیلی آکا ایران، دانشنامه روانشناسی و علوم تربیتی، روانشناسی، مشاوره ؛ کنکور، هدایت تحصیلی، اخبار استخدامی، اخبار اجتماعی، روانشناسی بالینی، روانشناسی عمومی,علت,افسردگی,[categoriy]

آکاایران: یک کشف تازه درباره علت مبتلا شدن به افسردگی

به گزارش فیوچریسم، این کشف بزرگ علمی استفاده از روش های تازه ای را برای درمان بیماری افسردگی که میلیون ها نفر در سراسر جهان به آن مبتلا هستند، ممکن خواهد کرد. روش های فعلی مورد استفاده برای درمان افسردگی بیشتر مبتنی بر دستکاری ترکیبات شیمیایی مغز مانند سروتونین است، اما محققان دانشگاه کمبریج معتقدند عامل اصلی این مساله را باید در مشکلات سیستم ایمنی بدن جستجو کرد که گاهی به علت فعالیت بیش از حد دچار مشکل می شود. افسردگی مشکلات دیگری مانند غم، ناامیدی و خستگی را به همراه می آورد و بر طبق کشف نوین می توان آن را با داروهای ضدالتهاب درمان کرد.
محققان می گویند افسردگی روحیه افراد را کاهش داده و توان سیستم ایمنی برای مقابله با ویروس ها را هم پایین می آورد. آنها می گویند افسردگی مزمن حتی ممکن است باعث خاموشی کامل سیستم ایمنی بدن پس از مقابله با یک بیماری دشوار شود.
پژوهشگران می گویند نتیجه این تحقیقات شکل گیری حوزه علمی جدیدی موسوم به مصون سازی مغز و اعصاب خواهد بود.
به گزارش آکاایران: همچنین از این طریق برخی نتایج جانبی نامناسب روش های درمانی فعلی افسردگی برای بدن هم برطرف خواهد شد.
مهر
کلمات کلیدی: علت افسردگی،سیستم ایمنی مغز انسان

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات