جست‌وجو برای بازماندگان زلزله مکزیک سرعت یافته است - اخبار حوادث

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جست‌وجو برای بازماندگان زلزله مکزیک سرعت یافته است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


در حالی که بارش شدید باران عملیات نجات زلزله‌زدگان را در مکزیک با چالشی تازه مواجه کرده، انریکه پنیا، رئیس جمهوری این کشور گفته است که نجات و رسیدگی به مجروحان زلزله اخیر در اولویت قرار دارد.

به گزارش ایسنا، دفتر ریاست جمهوری و رئیس خدمات اضطراری تعداد تلفات ناشی از زلزله ۷.۱ ریشتری اخیر را ۲۷۳ نفر اعلام کردند.

ده‌ها ساختمان در اثر این زلزله فرو ریخته و میلیون‌ها نفر بدون برق مانده‎اند. امدادگران معتقدند که هنوز افرادی زنده زیر آوارِ دست‌کم ۱۰ ساختمان گیر کرده‌اند.

با ادامه عملیات جست‌وجو برای روز سوم، بخش بزرگی از فعالیت امدادگران بر مدرسه "انریکه ربسامن" در پایتخت متمرکز شده است.

,اخبار حوادث,اخبارحوادث,تجاوز جنسی,خبرهای گوناگون

به گزارش بی‌بی‌سی، بیش از ۵۰۰ نفر از اعضای ارتش و نیروی دریایی با ۲۰۰ مأمور پلیس و تعداد زیادی داوطلب طی شب گذشته عملیات جست‌وجو را در مدرسه ادامه دادند.

آنها گاهی اوقات از مردم که در اطراف جمع شده بودند می‌خواستند که سکوت کنند تا بتوانند صدای مفقود شدگان را از زیر آوار بشنوند.

,اخبار حوادث,اخبارحوادث,تجاوز جنسی,خبرهای گوناگون

به گفته مقامات ۱۱ دانش‌آموز نجات یافتند، اما ۱۹ دانش‌آموز و شش بزرگسال جان خود را از دست داده‎اند. یکی از مسئولان نیروی دریایی گفت که امدادگران معتقدند دست‌کم یک بزرگسال دیگر - احتمالا از کارمندان مدرسه - زیر آوار زنده مانده است.

.
جست‌وجو برای بازماندگان زلزله مکزیک سرعت یافته است گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات