تیلرسون: ایران شبکه‌ای از گروه‌های نیابتی را اداره می‌کند - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تیلرسون: ایران شبکه‌ای از گروه‌های نیابتی را اداره می‌کند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


«رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه با طرح دوباره اتهام‌های واهی علیه ایران گفت: ایران شبکه‌ای از گروه‌های نیابتی را در خاورمیانه اداره می‌کند که مروج ترور و خشونت هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری اسپوتنیک، وی که در ابتدای نشست سازمان موسوم به «جامعه دمکراسی‌ها» سخن می‌گفت، مدعی شد: ایران کشورها را در سراسر منطقه بی‌ثبات می‌کند.

تیلرسون تاکید کرد که واشنگتن برای مقابله با این موضوع، با متحدان خود در اروپا و همچنین رژیم صهیونیستی همکاری نزدیکی دارد.

مقام‌های آمریکایی در ماه‌های گذشته بارها با طرح اتهام‌های بی‌اساس از جمله تروریسم، در تلاش برای فشار به جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند؛ موضوعی که با واکنش قاطع تهران مواجه شده است.

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه به تازگی در این خصوص گفته بود: بحث جدیدی نیست که آمریکایی‌ها تصور کنند همه موضوعات را می توانند به عنوان بخشی از اقلام تجاری قلمداد و به نام تروریسم وارد بده و بستان سیاسی کنند و همچنین با ایجاد نگرانی و وارد کردن اتهام تروریسم به ایران، از دیگر کشورها امتیاز بیشتری بگیرند.

وی ادامه داد: ما شاهد هستیم که به جای برخورد جدی با تروریسم، این موضوع تبدیل به یک سوژه و کالای تجاری شده و ایران در شرایطی که در صف نخست مبارزه با تروریسم، بهای سنگینی پرداخت کرده است، متهم به تروریست می‌شود.

قاسمی گفته بود: کسانی ایران را متهم می کنند که در زمان انتخابات خود اذعان می‌کردند که دولت های قبلی آمریکا سهم زیادی در ایجاد تروریسم داشته اند.

.
تیلرسون: ایران شبکه‌ای از گروه‌های نیابتی را اداره می‌کند گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات