رئیس جمهوری فرانسه پایان تحریم‌های قطر را خواستار شد - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رئیس جمهوری فرانسه پایان تحریم‌های قطر را خواستار شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


«امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه روز جمعه پس از دیدار با «تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی» امیر قطر، خواستار پایان فوری تحریم‌های این کشور از جانب شماری از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شد.

به گزارش ایرنا به نقل از فرانس پرس، در بیانیه دفتر ریاست جمهوری فرانسه آمده است: این اقدامات تحریمی روی مردم قطر و به ویژه خانواده‌ها و دانشجویان تاثیر می‌گذارد و رئیس جمهوری می‌خواهد که این تحریم‌ها هر چه سریع‌تر برداشته شود.

امیر قطر که هم‌اکنون در فرانسه بسر می‌برد، پیش از این به ترکیه و آلمان سفر کرده بود.

عربستان، مصر، امارات و بحرین 15 خرداد 96 با ادعای حمایت قطر از تروریسم، روابط خود با این کشور را قطع کردند؛ موضوعی که دوحه همواره آن را تکذیب کرده است.

کشورهای تحریم کننده قطر اول تیرماه فهرست شروط 13گانه خود برای از سرگیری روابط با دوحه را از سوی کویت به قطر اعلام کردند اما مقام های دوحه با رد اتهام این کشورها، پیش شرط های آنها برای از سرگیری روابط را مغایر با حاکمیت قطر دانستند.

.
رئیس جمهوری فرانسه پایان تحریم‌های قطر را خواستار شد گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات