سبقت توتال از شل در دریای شمال - اخبار اقتصادی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سبقت توتال از شل در دریای شمال ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


غول نفتی فرانسوی توتال از رویال داچ شل پیشی گرفت و با خرید دارایی‌های نروژی و انگلیسی مرسک، دومین تولیدکننده بزرگ در دریای شمالی می‌شود.

به گزارش ایسنا، توافق ۷.۴۵ میلیارد دلاری توتال با استقبال بازار روبرو شد و به گفته تحلیلگران، این قرارداد کمک کرد مجموعه دارایی‌های توتال که پیش از این در کشورهای در حال توسعه سرمایه‌گذاری‌هایی کرده بود، متوازن شود.

این قرارداد سهام هشت غول نفتی جهانی شامل استات اویل، توتال، شل، اکسون موبیل، کونوکو، انی و شورون در دریای شمالی را به بیش از سه چهارم مجموع تولید این منطقه افزایش می‌دهد.

غول‌های نفتی متعددی برای کاهش میادین در دریای شمالی که یکی از مناطق نفتی رو به فرسایش جهان است، با جدیت تلاش می‌کنند.

بر اساس گزارش رویترز، برخی از این دارایی‌ها از سوی شرکت‌های سرمایه گذاری خصوصی خریداری شده‌اند که حضور قابل توجهی در این منطقه پیدا کرده‌اند اما با وجود قراردادهایی به ارزش حدود ۱۰ میلیارد دلار که در دو سال گذشته در دریای شمال منعقد شده است، شرکت‌های سرمایه گذاری خصوصی همچنان بازیگران کوچکی در این منطقه مانده‌اند و مجموع سهم‌شان پایین ۱۰ درصد است. 

.
سبقت توتال از شل در دریای شمال گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات