منابع قطری هرگونه میانجی گری در حل مساله حضور زائران قطری در عربستان را رد کردند - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد منابع قطری هرگونه میانجی گری در حل مساله حضور زائران قطری در عربستان را رد کردند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


منابع قطری روز پنجشنبه انتشار خبرهایی مبنی بر میانجی گری یکی از اعضای خاندان حاکم قطر برای حضور زائران قطری در عربستان را تکذیب کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه قطری الجزیره، شیخ عبدالرحمن بن حمد آل ثانی مدیر اجرایی موسسه رسانه ای قطر در صفحه شخصی خود در توییتر نوشته است: شیخ عبدالله بن علی آل ثانی برای یک سفر کاری به عربستان سفر کرده بود و وقتی موضوع موانع سفر زائران قطری مطرح شد، مقام های سعودی فرصت را مغتنم شمرده و برای خارج شدن از این تنگنا، با حضور زائران قطری موافقت کردند و تلاش کردند تا این مساله را به عنوان پذیرش میانجیگری مطرح کنند.

بامداد پنجشنبه رسانه های سعودی گزارش دادند که پادشاه عربستان سعودی پس از دیدار محمد بن سلمان ولیعهد عربستان با شیخ عبدالله بن علی بن عبدالله بن جاسم آل ثانی شاهزاده قطری در جده، دستور داده است تا زائران قطری وارد خاک عربستان شوند.

عبدالله بن علی بن عبدالله بن جاسم آل ثانی فرزند علی بن جاسم آل ثانی از نخستین امیران قطر جدید (پس از استقلال این کشور) و چهارمین حاکم این کشور است.

درهمین حال کمیته ملی حقوق بشر قطر در واکنش به ورود زائران قطری به عربستان اعلام کرد که مساله حج را نمی توان وارد حسابرسی های شخصی یا میانجی گری های سیاسی و شخصی کرد؛ بلکه این مساله یک حق مسلمی است که در همه قوانین بین المللی بر آن تاکید شده است.

کمیته حقوق بشر قطر از مسئولان سعودی خواسته است تا اقدامات مقتضی را برای رفع موانع حضور تمام زائران قطری را بر دارند

.
منابع قطری هرگونه میانجی گری در حل مساله حضور زائران قطری در عربستان را رد کردند گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران
تبلیغات