جین‌پینگ در تماس تلفنی با ترامپ حل صلح‌آمیز موضوع هسته‌ای کره شمالی را خواستار شد - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جین‌پینگ در تماس تلفنی با ترامپ حل صلح‌آمیز موضوع هسته‌ای کره شمالی را خواستار شد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


شی جین پینگ در گفت‌وگوی تلفنی با دونالد ترامپ تاکید کرد که موضوع هسته‌ای کره شمالی باید به طور صلح‌آمیز حل شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شینهوا، شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین در گفت‌وگوی تلفنی با دونالد ترامپ در روز دوشنبه خطاب به وی تاکید کرد که خلع تسلیحات هسته‌ای شبه جزیره کره و حفاظت از صلح در این منطقه در راستای منافع چین و آمریکا است.

پس از آنکه کره شمالی اعلام کرد که ترامپ باعث افزایش تنش در شبه جزیره کره شده است، ترامپ روز جمعه این کشور را تهدید به حمله نظامی کرد.

هم‌چنین ترامپ به شی جین پینگ گفته است که او به طور کامل متوجه نقشی که چین در حل مساله هسته‌ای کره شمالی داشته، هست.

به گزارش ایسنا، کره شمالی تا کنون پنج آزمایش هسته‌ای را در سال های 2006، 2009، 2013، 2016 انجام داده است و اخیرا در موضع‌گیری آمریکا را تهدید کرد که جزیره گوام در 1600 کیلومتری کره شمالی که بخش قابل توجهی از نیروهای نظامی آمریکا در آن مستقر هستند را در صورت ادامه تهدید از سوی آمریکا مورد حمله قرار خواهد داد.

.
جین‌پینگ در تماس تلفنی با ترامپ حل صلح‌آمیز موضوع هسته‌ای کره شمالی را خواستار شد گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات