آمریکا خدمات صدور روادید برای ترکیه را رسما از سرگرفت - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آمریکا خدمات صدور روادید برای ترکیه را رسما از سرگرفت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


سفارت آمریکا در ترکیه با صدور بیانیه‌ای رسما اعلام کرده که این سفارتخانه از امروز پنجشنبه خدمات صدور روادید برای اتباع ترکیه‌ای را از سر گرفته است.

به گزارش فارس، سفارت آمریکا در ترکیه بیانیه‌ای صادر و از سرگیری خدمات صدور روادی برای ترکیه را اعلام کرده است.

مهرماه امسال بود که به دنبال تنش‌ها بین واشنگتن و آنکارا بر سر بازداشت دو شهروند ترکیه‌ای شاغل در سفارتخانه آمریکا، امریکا خدمات صدور روادید برای ترکیه را به تعلیق درآورد و ترکیه هم دست به تلافی جویی زد.

کار به جایی رسید که رئیس‌جمهور ترکیه هم گفته بود که آنکارا دیگر سفیر آمریکا در ترکیه را نماینده واشنگتن نمی‌داند.

حالا امروز پنجشنبه سفارت آمریکا در ترکیه بیانیه‌ای صادر کرده و از سرگیری خدمات صدور روادید را اعلام کرده است.

در بیانیه آمده است: «از ماه اکتبر دولت ترکیه به ضمانت‌های سطوح بالایی که به آمریکا داده، پایبند بوده است؛ ضمانت‌هایی درباره اینکه هیچ کارمند محلی دیگری از دفتر ماموریت ما در ترکیه مورد تحقیقات قرار نگیرند، کارکنان محلی سفارت و کنسولگریهایمان به خاطر اجرای کارشان دستگیر یا بازداشت نخواهند شد و اینکه دولت ترکیه در آینده، قبل از بازداشت یک عضو کارکنان محلی مان دولت آمریکا را در جریان موضوع قرار دهد».

سفارت آمریکا در ترکیه افزود: «با توجه به این پایبندی‌ها، وزارت خارجه اطمینان یافته که  به اندازه کافی وضعیت امنیتی به منظور ازسرگیری کامل خدمات روادید در ترکیه بهبود یافته است».

.
آمریکا خدمات صدور روادید برای ترکیه را رسما از سرگرفت گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات