افزایش ۷ دلاری نرخ هر اونس طلا - اخبار اقتصادی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد افزایش ۷ دلاری نرخ هر اونس طلا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


قیمت طلا به علت کاهش ارزش دلار بر اثر نگرانی در مورد پیشرفت اصلاحات مالیاتی آمریکا، با ۷.۰۴ دلار افزایش به ۱۲۶۰ دلار در هر اونس رسید.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در مبادلات امروز جمعه به علت کاهش ارزش دلار بر اثر نگرانی در مورد پیشرفت اصلاحات مالیاتی آمریکا، افزایش یافت و در آستانه ثبت نخستین هفته افزایشی قرار گرفت.

هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم) با 7.04 دلار افزایش 1260 دلار معامله شد.

رونالد لئونگ، دلال طلا در هنگ کنگ گفت: «دلار آمریکا کمی تضعیف و این سبب تقویت قیمت طلا شد.»

با کشمکش بر سر لایحه تغییرات کد (قانون) مالیاتی آمریکا که اعتماد سرمایه گذاران را کاهش داد، ارزش دلار در برابر ین تضعیف شد.

تلاش‌های ترامپ برای فرستادن لایحه مالیات به کنگره آمریکا وقتی دو سناتور جمهوری خواه بر تغییرات پافشاری کردند، با موانعی روبرو شد.

با وجود بلاتکلیفی در مورد اصلاحات مالیاتی آمریکا که به ارزش دلار صدمه دید و طلا تقویت شد، بارناباس گان، تحلیل‌گر بازار طلا گفت: انتظارات برای رشد اقتصادی ثابت در جهان و افزایش نرخ بهره قیمت طلا را در سال 2018 پایین می‌آورد.

بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه نرخ بهره بانکی این کشور را برای سومین بار متوالی در سال جاری افزایش داد، اما چشم انداز 3 افزایش دیگر نرخ بهره در سال آینده را تغییر نداد.

افزایش نرخ بهره، ارزش دلار، اوراق قرضه را بالا می‌برد و بر دارایی‌های غیر بهره‌ای مانند طلا فشار می‌آورد.

.
افزایش ۷ دلاری نرخ هر اونس طلا گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات