هشدار: احتمال وقوع سیلاب در خراسان شمالی - اخبار اجتماعی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد هشدار: احتمال وقوع سیلاب در خراسان شمالی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


رئیس پیش بینی هواشناسی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی از حاکم شدن سامانه ناپایدار جوی از فردا (سه شنبه) در استان خبر داد و اعلام کرد: در برخی مناطق این خطه احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر وجود دارد.

پیش بینی هواشناسی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی

مهری هاشمی رئیس پیش بینی هواشناسی اظهار کرد: بررسی نقشه های پیش بینی هواشناسی برای امروز تا اواسط فردا (سه شنبه) بیانگر جوی به نسبت پایدار است. وی افزود: از اواسط روز سه شنبه تا ظهر چهارشنبه با نفوذ جریان های سرد و مرطوب به استان شاهد وزش باد شدید، افزایش ابر و در پاره ای نقاط رگبار باران همراه با رعدو برق در استان خواهیم بود.
رئیس پیش بینی هواشناسی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: با توجه به رگباری بودن بارش ها وقوع رواناب و سیلابی شدن مسیل ها بویژه در مناطق کوهستانی پیش بینی می شود.
هاشمی افزود: از فردا سه شنبه تا اواخر هفته جاری روند کاهش نسبی دما را خواهیم داشت که طی آن دمای هوای استان 3تا 4درجه کاهش خواهد یافت. وی گفت: طی 24ساعت گذشته دمای هوای بجنورد مرکز خراسان شمالی در خنک ترین ساعات به 14درجه و در گرم ترین ساعات به 31درجه سلسیوس رسید و طی همین مدت کوسه با کمینه دمای 9درجه سلسیوس خنک ترین و سنخواست با بیشینه دمای 34درجه گرمترین نقاط استان بوده است.
استان 863هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد و از مناطق سیل خیز کشور محسوب می شود.
این استان همچنین در حدفاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است که سالانه حدود 20 میلیون تردد از محورهای ارتباطی این استان انجام می شود.

 

.
هشدار: احتمال وقوع سیلاب در خراسان شمالی گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات