ماجرای ارائه فهرست اموال وزرای پیشنهادی - اخبار سیاسی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ماجرای ارائه فهرست اموال وزرای پیشنهادی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی گفت که فهرست اموال وزرای پیشنهادی باید در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

پاسخ لاریجانی به تاکید بیگدلی بر ارائه فهرست اموال وزاری پیشنهادی 

احمد بیگدلی در اخطاری در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) مجلس اظهار کرد: طبق قانون وزرا باید اموال خود را اعلام کنند، اما در مورد وزرای پیشنهادی این اتفاق نیفتاده است. ما گاهی می شنویم یک وزیر 700 میلیارد دارایی دارد و معلوم نیست آن را از کجا و طی چه زمانی به دست آورده است. وی افزود: وقتی ما این اطلاعات را راجع به وزرای پیشنهادی نداریم چطور می خواهیم به آنها رای بدهیم؟ خواهشمندم که این اطلاعات را به طور شفاف در اختیار نمایندگان قرار دهید.
علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار گفت: طبق قانون اساسی دارایی رهبر،‌ رئیس جمهور، معاونان، وزیران، همسر و فرزندان آنان قبل و بعد از خدمت توسط قوه قضائیه بررسی می شود. آقایانی هم که قبلا بودند فهرست اموال را به قوه قضائیه دادند و در مورد کسانی که جدید آمدند می توانید سوال کنید.
وی افزود: ممکن است سوال نمایندگان سیاسی یا اجرایی باشد یا اینکه در مورد اموال آنها تفحص کنید. مکانیزم قانون اساسی این نیست که در مقطع رای اعتماد، قوه قضائیه درباره اموال وزرا نظر بدهد.

 

.
ماجرای ارائه فهرست اموال وزرای پیشنهادی گردآوری توسط بخش خبرهای گوناگون سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات