اختصاص پهنای باند کم هزینه به بازی ها -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اختصاص پهنای باند کم هزینه به بازی ها ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

اختصاص پهنای باند کم هزینه به بازی ها
,پهنای باند،پهنای باند اینترنت،پهنای باند داخلی،پهنای باند کم هزینه،تعرفه اینترنت,[categoriy]

آکاایران: اختصاص پهنای باند کم هزینه به بازی ها

آکاایران: به گزارش گرداب، حسن کریمی قدوسی با اشاره به تاثیر وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات بر حوزه بازی اظهار کرد: با حضور آقای جهرمی در حوزه ی بازی ظرفیت بسیار خوبی وجود دارد که نه قبلا وجود داشته و نه شاید در آینده به وجود آید. وزیر ارتباطات جهرمی نه تنها جوان است، بلکه حوزه بازی را می شناسد و به بازی مسلط است و این نکته اهمیت زیادی دارد، زیرا ما جوانان زیادی داریم که حوزه بازی را نمی شناسند.

وی با بیان اینکه اگر یک مدیر یک فضا را بشناسد، به آن فضا توجه می کند و این سرمایه مهمی برای بازی در این چهار سال است، افزود: این موضوع فضایی را در بحث حمایت از بازی سازان داخلی ایجاد می کند و می توان شاهد اتفاقاتی بود که به همین راحتی نیفتد. بنیاد ملی بازی های رایانه ای آماده این است که تعاملات خوبی با وزارتخانه داشته باشد تا حمایت مادی و معنوی و هرچه حوزه بازی در زمینه ی تولید احتیاج دارد و در اختیار وزارت ارتباطات است، به بازی سازان دهد.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای حمایت از حوزه بازی را در دو قالب اعتبارات مالی و زیرساختی دانست و توضیح داد: یک بحث، اعتبارات مالی در قالب وام است و یک بحث، انتظارات زیرساختی است. به صورت خاص، اکنون چند مارکت دیجیتال کامپیوتری در حوزه بازی های رایانه ای در حال راه اندازی است. بزرگ ترین مشکلی که آنها دارند این است که حجم بازی های کامپیوتری بالا، در حد 40 گیگ است.

کریمی قدوسی ادامه داد: اگر کاربر بخواهد هزینه پهنای باند عادی به بازی ها بدهد، قیمت تمام شده اش بیش تر از قیمت خرید سی دی می شود و فضای دیجیتال ایجاد نمی شود. اگر وزارت ارتباطات برای آنها استثنا قائل شود و پهنای باند با هزینه ی کمتری از کاربر بگیرد، افراد به سمت خرید از این مارکت های دیجیتال و کامپیوتری می روند. اتفاق مشابهی که برای پخش فیلم و سریال در سایت های داخلی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه آینده بازی های کامپیوتری، مارکت های دیجیتال است، سی دی جمع شده و همه اینترنتی کار می کنند، گفت: برای اینکه بخواهیم در کشور روی حوزه محیط شویم و فضا را از دست ندهیم، مارکت های دیجیتال خیلی مهم است. این کار یکی از موارد و زیرساختی است که وزارت ارتباطات راحت می تواند فاقد هزینه انجام دهد. وزارت ارتباطات در فضای سرور دادن به بازی های ایرانی هم امکانات خوبی می دهد. همه بازی های ایرانی آنلاین هستند که سرور می خواهد و قرار دادن زیرساخت بر عهده وزارت ارتباطات است.

.

منبع :

اختصاص پهنای باند کم هزینه به بازی ها گردآوری توسط بخش گرداب سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات