در گفت وگو با فرستاده دبیرکل سازمان ملل نخست وزیر عراق: موضع ما در رد همه پرسی غیرقانونی ثابت است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد در گفت وگو با فرستاده دبیرکل سازمان ملل نخست وزیر عراق: موضع ما در رد همه پرسی غیرقانونی ثابت است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در گفت وگو با فرستاده دبیرکل سازمان ملل نخست وزیر عراق: موضع ما در رد همه پرسی غیرقانونی ثابت است
,،،،,[categoriy]

آکاایران: در گفت وگو با فرستاده دبیرکل سازمان ملل نخست وزیر عراق: موضع ما در رد همه پرسی غیرقانونی ثابت است

آکاایران: نخست وزیر عراق در دیدار فرستاده دبیرکل سازمان ملل به این کشور، بار دیگر مخالفت بغداد با همه پرسی جدایی منطقه کردستان را اعلام کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق در گفت وگو با «یان کوبیچ» فرستاده دبیرکل سازمان ملل به عراق، بار دیگر بر موضع ثابتش در رد همه پرسی جدایی منطقه کردستان به دلیل تضادش با قانون اساسی تاکید کرد.

به گزارش آکاایران: به نوشته «الفرات نیوز»، شنبه (امروز) العبادی در دفترش در بغداد میزبان یان کوبیچ بود و به وی اعلام کرد که با همه پرسی جدایی منطقه کردشتان به دلیل تضادش با قانون اسیی کشور مخالف است و اولیوت کنونی عراقی مبارزه با تروریسم و آزادسازی تمامی اراضی تحت اشغال داعش است.

فرستاده دبیرکل سازمان ملل به عراق نیز، پیروزی های مستمر نیروهای عراق علیه داعش در «عنة» و «الحویجة» را تبریک گفت و اظهار داشت که جهانیان از پیروزی های عراق علیه تروریسم شگفت زده شده اند.

وی تاکید کرد: موضع سازمان ملل در قبال همه پرسی مشخص است و این سازمان همه پرسی مذکور را رد می کند و بر ضرورت بازگشت به گفت وگو تاکید دارد. در بیانیه شورای امنیت سازمان ملل نیز شاهد اجماع جهانی در مقابل این همه پرسی بودیم و تمام کشورهای عضو شورای امنیت مخالفت خود را با همه پرسی یک جانبه منطقه کردستان مخالفت کردند زیرا این امر موجب بی ثباتی منطقه می شود و به حق حاکمیت عراق و وحدت و سلامت اراضی آن احترام می گذارند.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین الملل و سیاست خارجی فارس


 

.

منبع :

در گفت وگو با فرستاده دبیرکل سازمان ملل نخست وزیر عراق: موضع ما در رد همه پرسی غیرقانونی ثابت است گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری فارس سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات