گلرو مفرد در گفت وگو با فارس: مسئولین وزارتین کار و کشور به مشکلات کارگران کارخانه آذرآب رسیدگی کنند -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد گلرو مفرد در گفت وگو با فارس: مسئولین وزارتین کار و کشور به مشکلات کارگران کارخانه آذرآب رسیدگی کنند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

گلرو مفرد در گفت وگو با فارس: مسئولین وزارتین کار و کشور به مشکلات کارگران کارخانه آذرآب رسیدگی کنند
,،،,[categoriy]

آکاایران: گلرو مفرد در گفت وگو با فارس: مسئولین وزارتین کار و کشور به مشکلات کارگران کارخانه آذرآب رسیدگی کنند

آکاایران: دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به اعتراض صنفی کارگران کارخانه آذرآب گفت: پیشگیری از این دست مسائل عزم جدی مسئولین وزارت کار و وزارت کشور را می طلبد.

محمدرضا گلرو مفرد دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به اعتراض صنفی کارگران کارخانه آذرآب، گفت: خبرها و تصاویری از درگیری خشن با تجمع مسالمت آمیز کارگران آذراب همه را شوکه کرد. کارگرانی که تنها مطالبه آنها حقوق معوقه خود بود.

به گزارش آکاایران: وی در ادامه با اشاره به دیدار و عیادت اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از برخی از کارگران آذراب، افزود: این کارگران نه تنها ضد نظام نیستند بلکه دل در گرو انقلاب داشته و زندگی ما مدیون کار و تلاش آنهاست.

گلرو تاکید کرد: درست است که بستن شاه‌راه‌های ارتباط کشور خطاست، اما خطای بزرگی که علیه آرمان‌های خمینی کبیر است آن است که سرمایه داران قارون‌صفت و جنایت‌کار پای خود را روی گلوی کارگران زحمت کش بگذارند و حقوق آنان را پایمال کنند. کارگرانی که بر خلاف تبلیغات رسانه‌های معاند مبنی بر قرار دادن کارگران مقابل جمهوری اسلامی همیشه پشتیبان ولایت فقیه و این نظام مقدس بودند.

وی تصریح کرد: اشتباه بزرگ‌تر نحوه برخورد نیروی انتظامی بود، اگر چه که نیروی انتظامی تابع شورای تامین استان است و استانداری مرکزی است که باید در این خصوص پاسخگو باشد.

گلرو ادامه داد: مسئولین استانی نباید در پاسخ به مطالبات صنفی کارگران خشونت به خرج داده و آنرا سرکوب کنند. اینکار منجر به مقابله قشر کارگری با حکومت می‌شود، دقیقا همان کاری از ابتدای انقلاب اسلامی دشمن تلاش داشت آن را انجام بدهد.

وی گفت: پیشگیری از این دست مسائل عزم جدی مسئولین ذی ربط از وزارت کار و وزارت کشور را می طلبد. نباید با بی توجهی به حقوق بر حق کارگران کار به تجمعات صنفی و این دست اتفاقات بیفتد.

انتهای پیام/

.

منبع :

گلرو مفرد در گفت وگو با فارس: مسئولین وزارتین کار و کشور به مشکلات کارگران کارخانه آذرآب رسیدگی کنند گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری فارس سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات