جذب بیش از 40 درصد از دانش آموزان در برنامه های اوقات فراغت -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جذب بیش از 40 درصد از دانش آموزان در برنامه های اوقات فراغت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,اوقات فراغت، متوسطه،,[categoriy]

آکاایران: جذب بیش از 40 درصد از دانش آموزان در برنامه های اوقات فراغت

آکاایران: جذب بیش از 40 درصد از دانش آموزان در برنامه های اوقات فراغت، نشان از اهمیت برنامه ریزی منسجم، جامع و هدف دار دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت دارد.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در پی انتشار خبری با عنوان شرایط فعلی برنامه های اوقات فراغت زیر حد متوسط است در این خبرگزاری، وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه کرده است.

به گزارش آکاایران: در توضیحات این وزارتخانه آمده است: امروزه بسیاری از صاحب نظران علوم مختلف با رویکردی ویژه به بحث فراغت می پردازند؛ چنان که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، برنامه های ویژه و هدفمندی از سوی آموزش و پرورش آنان ارائه شده است زیرا بر این باورند که غنی سازی و پویایی ساعات فراغت ضمن آزادسازی انرژی نوجوانان و جوانان، فرصت خلاقیت و خود شکوفایی آنان را فراهم آورده و بر علائق و دلبستگی ها و حتی آینده شغلی آنها تأثیر بسزایی می گذارد و بستری مناسب برای توسعه یافتگی محسوب می شود.

در کشور ما نیز پرداختن به مقوله غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، به ویژه دانش آموزان به دلیل وسعت کار و حجم فعالیت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. جذب بیش از 40 درصد از دانش آموزان نشان از اهمیت برنامه ریزی منسجم، جامع و هدف دار دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت دارد که می تواند نوآوری و تفکر سیال و فعال را در آنان به نمایش بگذارد.

برنامه های اوقات فراغت به تناسب علایق، توانمندی و نیازمندی های دانش آموزان از تنوع و گستردگی خاصی برخوردارند تا هرکدام از مخاطبان با در نظر گرفتن علایق و خواست های خود و از روی اختیار، برنامه مورد نظر را انتخاب و به فعالیت بپردازند.

وزارت آموزش و پرورش همگام با سایر دستگاه ها فعالیت های تابستانه دانش آموزان را برای تحقق برنامه ها، در زمینه های معرفتی، هویتی، بصیرتی، مهارت های اقتصادی و اشتغال زایی، مهارت های خدماتی، فرهنگی و هنری و برگزاری اردوها، همایش ها و جشنواره های فرهنگی و هنری و.. در سطوح منطقه، استان و کشور، نیز با رویکرد آشنایی با زندگی ایرانی_اسلامی و ایجاد نشاط و شادابی در دانش آموزان به اجرا می گذارد تا با بسیج همه امکانات و ظرفیت های آموزش و پرورش اعم از مدارس، کانون های فرهنگی و تربیتی، اردوگاه ها، سالن ها و باشگاه های فرهنگی و ورزشی، کارگاه های مهارتی، مراکز دارالقرآن ها، سایت های رایانه ای، پژوهش سراها، کانون های پرورش فکری و ... به جذب حداکثری دانش آموزان اقدام کند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

منبع :

جذب بیش از 40 درصد از دانش آموزان در برنامه های اوقات فراغت گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری فارس سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات