جریان صدر شایعات معرفی گزینه ای از حزب کمونیست برای نخست وزیری عراق را تکذیب کرد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جریان صدر شایعات معرفی گزینه ای از حزب کمونیست برای نخست وزیری عراق را تکذیب کرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

جریان صدر شایعات معرفی گزینه ای از حزب کمونیست برای نخست وزیری عراق را تکذیب کرد
,،،،,[categoriy]

آکاایران: جریان صدر شایعات معرفی گزینه ای از حزب کمونیست برای نخست وزیری عراق را تکذیب کرد

آکاایران: یکی از اعضای جریان صدر به خبری مبنی بر قصد رهبر این جریان برای معرفی عضو یک حزب کمونیستی برای نخست وزیری عراق، واکنش نشان داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز (دوشنبه) خبری منتشر شد مبنی بر اینکه «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر قصد دارد عضو یک حزب کمونیستی را در آینده نامزد نخست وزیری کند.

به گزارش آکاایران: «جعفر الموسوی» نایب رئیس کمیته سیاسی در جریان صدر به این خبر واکنش نشان داد و به نوعی آن را تکذیب کرد.

الموسوی به وبگاه «الغد پرس» عراق گفت: نمی‌توانم این خبر را تایید یا تکذیب کنم، هنوز مدت زیادی برای ورود به انتخابات باقی مانده و ما قانون اساسی داریم.

او توضیح داد: مقتدی صدر به خوبی به قانونی اساسی و نحوه تشکیل کابینه آشناست؛ در ماده 79 آمده است کسی که برای نخست‌وزیری نامزد می‌شود، ائتلافی است که اکثریت کرسی‌های پارلمان را در دست داد و بنابراین فکر می‌کنم این خبرها صحت نداشته باشد.

از سوی دیگر، «رائد فهمی» عضو دفتر سیاسی حزب کمونیست عراق هم به الغد پرس گفت: من از شنیدن این خبر شگفت‌زده شدم و خبری درباره صحت آن ندارم.

انتهای پیام/ص


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

.

منبع :

جریان صدر شایعات معرفی گزینه ای از حزب کمونیست برای نخست وزیری عراق را تکذیب کرد گردآوری توسط بخش اخبار امروز خبرگزاری فارس سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات