تهدید خریداران نفت اقلیم کردستان از سوی «العبادی» -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تهدید خریداران نفت اقلیم کردستان از سوی «العبادی» ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: نخست وزیر عراق گفت نتایج همه پرسی جدایی در کردستان عراق غیرقانونی است و کشورهای منطقه با بغداد در این خصوص همبستگی دارند.


به گزارش آکاایران: خبرگزاری فارس: نخست وزیر عراق در نشست خبری خود اعلام کرد که نتایج همه‌پرسی به هیچ وجه قابل قبول نیست و در این خصوص هرگز وارد گفت‌وگو نخواهد شد.

نخست وزیر عراق گفت نتایج همه‌پرسی جدایی در کردستان عراق غیرقانونی است و کشورهای منطقه با بغداد در این خصوص همبستگی دارند.

به گزارش شبکه الحدث، حیدرالعبادی شامگاه سه‌شنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت که دولت فدرال عراق هرگز نتایج همه‌پرسی غیر قانونی را به رسمیت نخواهد شناخت.

وی تأکید کرد که عراق برای همیشه یکپارچه خواهد ماند و اجازه تجربه آن را نخواهد داد.

العبادی در مورد فروش عراق نفت توسط منطقه کردستان نیز گفت: «هر کس نفت عراق را از منطقه کردستان تحت پیگرد قانونی قرار خواهیم داد».

وی افزود: درآمدهای حاصل از فروش نفت در کردستان عراق به بودجه وارد نمی‌شود و مشخص نیست در کجا خرج می‌شود.

نخست وزیر عراق به نتایج نشست شورای وزیران این کشور اشاره کرد و گفت اگر فرودگاه‌های کردستان عراق تا 3 روز دیگر تحت نظارت دولت مرکزی عراق قرار نگیرد، همه‌پروازها به این منطقه و بالعکس ممنوع خواهد شد.

العبادی گفت هیچ مانعی در گفت‌وگو با اربیل موجود نیست ولی بغداد هرگز در مورد نتایج همه‌پرسی اخیر وارد مذاکره نخواهد شد چرا که غیر قانونی و شخصی است.

در حال تکمیل ...

.

منبع :

تهدید خریداران نفت اقلیم کردستان از سوی «العبادی»

تهدید خریداران نفت اقلیم کردستان از سوی «العبادی» گردآوری توسط بخش خبرگزاری فردا سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات