ولید المعلم: خواسته کردهای سوریه قابل گفت وگو است -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ولید المعلم: خواسته کردهای سوریه قابل گفت وگو است ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: وزیر امور خارجه سوریه در گفت وگو با شبکه «راشاتودی» روسیه گفت که دمشق می تواند در مورد خواسته ی کردهای سوریه گفت وگو کند.


به گزارش آکاایران: خبرگزاری فارس: وزیر خارجه سوریه در گفت‌وگو با شبکه روس، اعلام کرد که کردهای سوریه به دنبال نوعی خودمحتاری هستند و این قابل گفت‌وگو و مذاکره است.

وزیر امور خارجه سوریه در گفت‌وگو با شبکه «راشاتودی» روسیه گفت که دمشق می‌تواند در مورد خواسته‌‌ی کردهای سوریه گفت‌وگو کند.

ولید المعلم شامگاه دوشنبه طی این گفت‌وگو در پاسخ به سؤالی در مورد خواسته‌های کردهای سوریه گفت: «کردها به دنبال نوعی خودمختاری در چارچوب مرزهای جمهوری سوریه هستند و این مسئله قابل گفت‌وگو و مذاکره است».

وی به ایجاد منطقه کاهش تنش در استان ادلب با همکاری ایران، روسیه و ترکیه اشاره کرد و گفت که هدف از ایجاد این منطقه «آزمودن ترکیه» است

وزیر خارجه سوریه در مصاحبه‌ای دیگر با شبکه المیادین گفت که «دولت سوریه تنها عراق واحد و یک پارچه را قبول دارد و هر اقدامی در راستای تجریه این کشور مردود است».

وی با ابراز تأسف ار کشته شدن ژنرال «والری آساپوف»، از فرماندهان روس در دیرالزور، گفت که شواهدی داریم بالگردهای آمریکا به انتقال تروریست‌های داعش کمک کرده است.

وزیر خارجه سوریه ادامه داد: داعش دریافت اطلاعاتی از مکان استقرار این ژنرال روس اقدام به حمله خمپاره‌ای کرد.

معلم گفت که باید بین حضور قانونی روسیه و حضور غیر قانونی آمریکا در سوریه تفاوت قائل شد.

وی ادامه داد: منافع آمریکا در این است که تروریسم از بین نرود و در صورت لزوم تروریست‌های داعش را برای مناطق دیگر منتقل خواهد کرد.

وزیر خارجه سوریه گفت، «ارتش سوریه به کمک متحدان و برادران خود توانست پیروزی‌های بزرگی به دست آورده و آخرین فصل بحران سوریه را در حال نوشتن است».

.

منبع :

ولید المعلم: خواسته کردهای سوریه قابل گفت وگو است

ولید المعلم: خواسته کردهای سوریه قابل گفت وگو است گردآوری توسط بخش خبرگزاری فردا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات