ترامپ بانک ها را از مراوده مالی با کره شمالی منع کرد -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ترامپ بانک ها را از مراوده مالی با کره شمالی منع کرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه در راستای اعمال فشار بیشتر به کره شمالی، با صدور یک فرمان اجرایی اختیارات خزانه داری آمریکا را برای اعمال تحریم علیه افراد و شرکت های مرتبط با کره شمالی افزایش داد.


خبرگزاری فارس: رئیس جمهور آمریکا با صدور یک فرمان اجرایی، ضمن افزایش اختیارات خزانه داری برای تحریم کره شمالی، بانک ها را از تعامل مالی با پیونگ یانگ منع کرد.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه در راستای اعمال فشار بیشتر به کره شمالی، با صدور یک فرمان اجرایی اختیارات خزانه داری آمریکا را برای اعمال تحریم علیه افراد و شرکت های مرتبط با کره شمالی افزایش داد.
به گزارش آکاایران: دولت آمریکا همچنین بانک های جهان را از مراوده مالی با کره شمالی منع و اعلام کرد بانک هایی که به تعامل با پیونگ یانگ ادامه دهند، با جریمه مالی مواجه می شوند.
به گفته ترامپ، بانک مرکزی چین هم به بانک های این کشور دستور داده فورا تبادلات مالی با کره شمالی را متوقف کنند.
رئیس جمهور آمریکا در این مورد گفت: «برای مدتی بسیار طولانی، کره شمالی اجازه یافته از نظام مالی بین المللی سوءاستفاده کند. تحمل این اقدام شرم آور باید همین حالا متوقف شود.»
وی گفت پیونگ یانگ دیگر نمی تواند برای انجام تجارت و امور بانکی روی کشورهای خارجی حساب کند. ترامپ هدف این کار را حرکت به سمت خلع سلاح اتمی کره شمالی خواند.
قرار است «استیو منوشین» وزیر خزانه داری آمریکا تا ساعاتی دیگر جزئیات دقیق تحریم های نوین علیه کره شمالی را اعلام کند.
یک مقام آمریکایی امروز گفته بود هدف از تحریم های نوین، حل بحران شبه جزیره کره «فاقد نیاز به توسل به اقدام نظامی» است.
ترامپ امروز در پاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا هنوز امکان گفت وگو با کره شمالی وجود دارد، گفت: «چراکه نه.»
.

منبع :

ترامپ بانک ها را از مراوده مالی با کره شمالی منع کرد

ترامپ بانک ها را از مراوده مالی با کره شمالی منع کرد گردآوری توسط بخش خبرگزاری فردا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات