هشدارهایی مهم درباره کشتار دام خیابانی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد هشدارهایی مهم درباره کشتار دام خیابانی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: علی اصغر ملکی افزود: با فرا رسیدن ایام محرم، شهروندان احتیاط لازم را برای ذبح های بی رویه خیابانی دارا باشند. زیراکه عامل بیماری تب کریمه کنگو، کنه ای هست که در کشاله های دام وجود دارد و در صورت برخورد دست با کنه امکان آغشته شدن وجود خواهد داشت.


جام جم آنلاین: رئیس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی خبر داد: برای تکیه ها، هیات ها، مساجد و نیز حسینیه ها سهمیه ای از گوشت گرم گوسفندی، گوشت منجمد گوساله و مرغ در نظر گرفته شده است .
علی اصغر ملکی افزود: با فرا رسیدن ایام محرم، شهروندان احتیاط لازم را برای ذبح های بی رویه خیابانی دارا باشند. زیراکه عامل بیماری تب کریمه کنگو، کنه ای هست که در کشاله های دام وجود دارد و در صورت برخورد دست با کنه امکان آغشته شدن وجود خواهد داشت.
به گزارش آکاایران: او ادامه داد: در کشتارگاه ها تمامی موارد بهداشتی نظیر استفاده از دستکش، ماسک ، عینک و نیز احتیاط در عدم برخورد دام با زمین توسط کارگران مجرب رعایت می شود ،در این مراکز دام ها توسط دامپزشک قبل از ذبح مورد بررسی قرار میگیرند و بعد از آن هم لاشه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اگر مواردی باشد برطرف می شود .
این مقام مسئول تاکید کرد: با توجه به اظهارات مسئولین امور پشتیبانی دام در ایام سوگواری سالار شهیدان برای تکیه ها، هیات ها، مساجد و نیز حسینیه ها سهمیه ای از گوشت گرم گوسفندی، گوشت منجمد گوساله و مرغ در نظر گرفته شده است و می توانند با دریافت معرفی نامه، که اطلاعات و زمان آن در 1 الی 2 روز آینده اعلام خواهد شد، گوشت مورد نیاز برای نذورات در این ایام را تهیه کنند و طبق هماهنگی های صورت گرفته دریافت کنند.
ملکی در ارتباط با قیمت گوشت بهداشتی و دام زنده در بازار گفت: در حال حاضر شقه گوسفند داخلی 43 تا 44هزار تومان است و گوشت خارجی با قیمت 33 هزار تومان عرضه می شود و قیمت دام زنده نیز مطابق 3 الی 4 هفته ی اخیر است و و با قیمت17 الی 18 هزار تومان برای هر کیلو معامله می شود.
.

منبع :

هشدارهایی مهم درباره کشتار دام خیابانی

هشدارهایی مهم درباره کشتار دام خیابانی گردآوری توسط بخش خبرگزاری فردا سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات