سخنرانی بشار اسد نوید بخش پیروزی و تغییرات بزرگ -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سخنرانی بشار اسد نوید بخش پیروزی و تغییرات بزرگ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: پخش سخنرانی بشار اسد از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر و توصیف او به عنوان رئیس جمهور این کشور، حاکی از تغییرات زیادی است که در سوریه و منطقه شاهد خواهیم بود.


خبرگزاری تسنیم: پخش مهم ترین سخنرانی بشار اسد از زمان آغاز بحران در سوریه از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر و توصیف او به عنوان رئیس جمهور سوریه، حاکی از این است که تغییرات زیادی در سوریه و در سطح منطقه در راه است.
نادیده گرفتن تغییرات سوریه کار ساده ای نیست
به گزارش آکاایران: به عبارت بهتر اینکه شبکه الجزیره قطر سخنرانی بشار اسد را پخش می کند آن هم در حالی که این قطر بود که از هسته های اولیه مخالفان سوریه یا همان شورای ملی مخالفان حمایت کرد و اینکه این شبکه برای نخستین بار بشار اسد را پس از هفت سال رئیس این کشور خطاب می کند به معنی تغییرات زیادی درسوریه و منطقه است که سخت بتوان آن را نادیده گرفت و از کنارش رد شد.
سخنرانی بشار اسد و ارائه نقشه راه آینده کشورش
تمرکز بر این تغییر قابل توجه به دلیل اهمیت سخنرانی بشار اسد است تا جایی که سخنرانی اخیر او مهم ترین  اظهارات رئیس جمهور سوریه از زمان آغاز بحران در این کشور به شمار می آید زیرا شامل نقشه راه آینده سوریه بود؛ همان چیزی که اسد از آن تحت عنوان سوریه نوین یاد کرد.
تصویری از اعتماد به نفس رئیس جمهور سوریه
این سخنرانی بشار اسد اعتماد به نفس او را به نمایش گذاشت و نشان داد وی مطمئن است سوریه به زودی از بحران نجات پیدا کرده و آماده مرحله بازسازی می شود.
بشار اسد در این سخنرانی از متحدان سوریه یا همان روسیه و ایران و حزب الله به دلیل مقابله و ایستادگی آنان در برابر توطئه ها قدردانی و از غرب به ویژه آمریکا نیز به شدت انتقاد کرد.
ارزیابی اسرائیلی ها از سخنرانی بشار اسد
کارشناسان اسرائیلی سخنرانی بشار اسد را سخنرانی پیش از پیروزی برشمرده و اعلام کردند پیروزی سوریه نزدیک است.
یکی از این کارشناسان در گفت وگو با شبکه تلویزیون رسمی اسرائیل اعلام کرد، اوضاع به ضرر بشار اسد پیش نرفت بلکه او بر اوضاع فائق آمد.
محاسبات اشتباه کارشناسان اسرائیلی در مورد پایان روزهای بشار اسد
وی با این مقدمه دلایل قطعی برخی کارشناسان مبنی بر سرنگونی بشار اسد را یادآوری کرده و اظهار داشت آنان تاکید داشتند روزهای اسد به پایان خود نزدیک شده است.
ترس اسرائیل از چیست؟
به نظر می رسد آنچه موجب ترس اسرائیلی ها شده است، تاکید بشار اسد بر اصول تاریخی سوریه است و اینکه اسرائیل دشمن اشغالگر است و هویت عربی سوریه ریشه دار بوده و جای بحث ندارد.
همچنین اظهارات او مبنی بر اینکه حمایت سوریه از مقاومت در مقابل اسرائیل اشغالگر با شدت بیشتر ادامه خواهد داشت و سوریه از تمامیت ارضی خود کوتاه نخواهد آمد، ترس و نگرانی اسرائیلی ها را به دنبال داشت.
سخنرانی به دور از شعار دادن
 یکی دیگر از نکات برجسته این سخنرانی خودداری از شعار دادن بود همانطور که اسد از اعلام پیروزی خودداری کرد و گفت: شکست طرح غرب به معنی پیروزی ما نیست، آنان یعنی غرب و متحدانش شکست خورده اند اما نبرد همچنان ادامه دارد.
تاکید اسد بر مقاومت در برابر غرب و توطئه های آن
ناگفته پیداست که بشار اسد از تمام رهبران دیگر که به غرب و حمایت های آن امیدوار بودند اما به شیوه فاجعه باری به آخر خط رسیدند، تمام درس های لازم را گرفت از جمله این رهبران یاسر عرفات بود که در کاخ سفید پیمان اوسلو را امضا کرد و یا حسنی مبارک و همتای تونسی او زین العابدین بن علی و پیش از همه شاه ایران، از همین رو می توان متوجه شد که چرا در سخنرانی خود اعلام کرد مانند ایران و کره شمالی و نیز کوبا در برابر نقشه های غرب و توطئه های آن مقاومت خواهد کرد و این گزینه شرافتنمندانه و کم هزینه تر است.
صدای « برکناری بشار اسد به شیوه مسالمت آمیز و یا نظامی» دیگر از دشمنان او شنیده نمی شود و 43 کشور نیز در نمایشگاه بین المللی دمشق شرکت کردند و علاوه بر این کشورهای عربی و اروپایی و بیش از همه عربستان و فرانسه از بقای بشار اسد صحبت می کنند که این بیانگر تسلیم شدن در برابر واقعیت سوریه و شکست نقشه آمریکا است.
.

منبع :

سخنرانی بشار اسد نوید بخش پیروزی و تغییرات بزرگ

سخنرانی بشار اسد نوید بخش پیروزی و تغییرات بزرگ گردآوری توسط بخش خبرگزاری فردا سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات