دقت گزارش های آژانس درباره برجام از دید واشنگتن -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دقت گزارش های آژانس درباره برجام از دید واشنگتن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در بیانیه ای محورهای گفت وگوی «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل و «یوکیا آمانو»، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی را تشریح کرد.


خبرگزاری فارس: نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در بیانیه ای محورهای گفت وگوی «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل و «یوکیا آمانو»، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی را تشریح کرد.
نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در بیانیه ای محورهای گفت وگوی «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل و «یوکیا آمانو»، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی را تشریح کرد.
به گزارش آکاایران: در این بیانیه آمده است: «هیلی برای ملاقات با مقام های آژانس و بحث درباره تلاش های آژانس جهت نظارت و راستی آزمایی از پایبندی ایران به توافق هسته ای به نحو مشخص شده در قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت به وین سفر کرده است.»
در این بیانیه آمده است: «هیلی، تخصص فنی، آژانس و اعتبار حرفه ای بودن و جدیت آن در انجام وظایف خود در زمینه نظارت و راستی آزمایی در ایران را مورد تمجید قرار داد.»
  بیانیه آمریکایی اضافه کرده است: «هیلی و آمانو درباره نگرانی های آمریکا از تضمین پایبندی دقیق ایران به تعهداتش بحث کرده و خاطرنشان کردند که گزارش های آژانس تنها به اندازه دسترسی هایی که ایران برای تأسیسات مشکوک خود برای آژانس فراهم می آورد، دقیق خواهند بود.»
«آنها درباره اهمیت جلوگیری از سوءاستفاده ایران از لحن مبهم توافق هسته ای نیز بحث کردند. هیلی بر عزم آمریکا جهت اطمینان از دسترسی آژانس به منابع مورد نیاز جهت راستی آزمایی دقیق از فعالیت های هسته ای ایران تأکید کرد.»
.

منبع :

دقت گزارش های آژانس درباره برجام از دید واشنگتن

دقت گزارش های آژانس درباره برجام از دید واشنگتن گردآوری توسط بخش خبرگزاری فردا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات