درخواست گابریل از اروپا درباره ترک تبارها -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد درخواست گابریل از اروپا درباره ترک تبارها ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که این کشور و بقیه اروپا باید از ترک تبارهایی که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه را حمایت نمی کنند، مورد حمایت قرار دهند.


خبرگزاری فارس: وزیر خارجه آلمان خواستار حمایت کشورش و اروپا از ترک تبارهایی شد که دارای دیدگاه های دموکراتیک هستند و حامی رئیس جمهور ترکیه نیستند.
«زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که این کشور و بقیه اروپا باید از ترک تبارهایی که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه را حمایت نمی کنند، مورد حمایت قرار دهند.
به گزارش آکاایران: وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که گابریل در جریان نشستی انتخاباتی در ایالت زارلند، در تشریح این موضع گیری خود گفت: «برلین و بقیه کشورهای اروپایی باید از اکثریت ترک تبارهایی که دارای دیدگاه های دموکراتیک هستند و هوادار اردوغان نیستند، حمایت کنند.»
گابریل گفت: «بیش از نیمی از مردم این کشور دارای افکار دموکراتیک هستند و از اردوغان حمایت نمی کنند. من فکر می کنم که بسیاری در ترکیه روی اروپا و آلمان حساب می کنند.»
پیش از این اردوغان از ترک تبارهای ساکن آلمان خواسته بود که در انتخابات پارلمانی آتی به احزاب دموکرات مسیحی، سوسیال مسیحی و سوسیال دموکرات رای ندهند و در پی آن درگیری لفظی میان آنکارا و برلین بالا گرفته بود.
.

منبع :

درخواست گابریل از اروپا درباره ترک تبارها

درخواست گابریل از اروپا درباره ترک تبارها گردآوری توسط بخش خبرگزاری فردا سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات