واکنش فضانورد ناسا به پرتاب راکت ماهواره بر ایرانی به فضا -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد واکنش فضانورد ناسا به پرتاب راکت ماهواره بر ایرانی به فضا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: یکی از فضانوردان سابق ناسا پرتاب راکت ماهواره بر ایران به فضا را موفقیت فن آوری قابل توجه نام نهاد.


خبرگزاری فارس: یکی از فضانوردان سابق ناسا پرتاب راکت ماهواره بر از سوی ایران به مدار زمین را پیشرفتی مهم نامید.
یکی از فضانوردان سابق ناسا پرتاب راکت ماهواره بر ایران به فضا را موفقیت فن آوری قابل توجه نام نهاد.
به گزارش آکاایران: به گزارش خبرگزاری «ترند نیوز»، «لیروی چیائو» فضانورد سابق ناسا جدیدترین تحرک ایران در امور فضایی در 27 جولای را «کسب فن آوری پیشرفته» نام نهاد که می تواند در اهداف غیر نظامی و نظامی استفاده شود.
لیروی چیائو در گفت وگوی اختصاصی به ترند نیوز گفت: «راکت و قابلیت موشکی برای هر کشوری موفقیتی قابل توجه است. توانایی پرتاب ماهواره به مدار کره زمین به این مفهوم است که یک کشور به راکت های پیشرفته دست یافته که می تواند از آن به عنوان یک جنگ افزار نیز استفاده شود. به این دلیل است که این موفقیت پیشرفت مهمی محسوب می شود.»
به نوشته ترند نیوز، آمریکا بلافاصله پرتاب راکت ایران را به عنوان «اقدامی تحریک آمیز» توصیف کرد و تحریم های جدیدی را علیه 6 شرکت ایرانی که با برنامه های موشکی بالستیک تهران در ارتباط بودند، تحمیل کرد.
در همین حال، انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا در 28 ژوئیه در یک بیانیه ای مشترک اقدامات ایران را محکوم کردند و مدعی شدند که آزمایش صورت گرفته از سوی  ایران نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد است .
لیروی چیائو فضانورد اهل کشور آمریکا در ماموریت های «اس تی اس»،« اس تی اس» ، «اس تی اس-92»، «سایوز تی ام ای-5»، «اکسپدییشن- 10» حضور داشته است.
.

منبع :

واکنش فضانورد ناسا به پرتاب راکت ماهواره بر ایرانی به فضا

واکنش فضانورد ناسا به پرتاب راکت ماهواره بر ایرانی به فضا گردآوری توسط بخش خبرگزاری فردا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات