گمانه زنی ها جدید درباره سقوط هواپیمای ناپدید شده مالزی -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد گمانه زنی ها جدید درباره سقوط هواپیمای ناپدید شده مالزی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سازمان «کومنولث» استرالیا امروز اعلام کرد به یقین می توان گفت هواپیمای ناپدید شده مالزی در دریایی در شمال شرقی منطقه ای که دو سال در آن به دنبال این هواپیما می گشتند، سقوط کرده است.


باشگاه خبرنگاران: سازمانی در استرالیا با استناد به تصاویر ماهواره ای که دو هفته پس از ناپدید شدن پرواز ام اچ ۳۷۰ مالزی گرفته شد، اعلام کرد می توان مکان دقیق سقوط این هواپیما را مشخص کرد.
به گزارش الیوم السابع، سازمان «کومنولث» استرالیا امروز اعلام کرد به یقین می توان گفت هواپیمای ناپدید شده مالزی در دریایی در شمال شرقی منطقه ای که دو سال در آن به دنبال این هواپیما می گشتند، سقوط کرده است.
به گزارش آکاایران: این سازمان در پژوهش های خود به تصاویر ماهواره ای که دو هفته پس از ناپدید شدن هواپیمای پرواز ام اچ 370 مالزی در ماه مارس 2014  گرفته شد، استناد کرد، اما دولت استرالیا دستاوردهای این سازمان را نپذیرفت و خواستار تحقیقات بیشتر شد.
ناپدید شدن این پرواز سوالات بسیاری را در اذهان ایجاد کرد اما بررسی های این سازمان نشان می دهد این پرواز هزاران مایل از مسیر خود بر فراز جنوب اقیانوس هند منحرف شد و در ساحل غربی ایالتی در استرالیا سقوط کرد.
استرالیا، مالزی و چین در ماه ژانویه از پایان عملیات جستجو که 200 میلیون دلار هزینه دربرداشت خبر دادند و گفتند این بررسی ها علیرغم اعتراض خانواده قربانیان بی نتیجه بود، اما سازمان کومنولث درباره منطقه مورد بررسی که حدود 120 هزار کیلومتر مربع بود، شک کرد و گفت این هواپیما به یقین در شمال این منطقه سقوط کرد.
دیوید گریفین، دانشمند اقیانوس شناس و سرپرست تیم تحقیق گفت از آنجا که لاشه هایی که در تصاویر دیده می شود مربوط به هواپیمای ناپدید شده مالزی است می توان به یقین گفت این هواپیما در شمال این منطقه سقوط کرده است.  
تحقیق دوباره درباره یافتن مکان سقوط هواپیمای ناپدید شده مالزی بعید نیست. در همین راستا معاون وزیر حمل و نقل مالزی گفت همچنان در انتظار دریافت اطلاعاتی نوین از این سازمان است و افزود مالزی نسبت به دریافت اخباری نوین از هواپیمای ناپدید شده همچنان امیدوار است و از مقامات استرالیا و چین خواست تا در نشستی برای بحث درباره دستاوردهای این سازمان استرالیایی حضور یابند.
.

منبع :

گمانه زنی ها جدید درباره سقوط هواپیمای ناپدید شده مالزی

گمانه زنی ها جدید درباره سقوط هواپیمای ناپدید شده مالزی گردآوری توسط بخش خبرگزاری فردا سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات