.

۶ راهکار برای افزایش بهره وری در دورکاری -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ۶ راهکار برای افزایش بهره وری در دورکاری ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

۶ راهکار برای افزایش بهره وری در دورکاری
,کار در خانه،دور کاری،ورزش کردن،رژیم غذایی،سلامت جسمی و روانی،محیط کار،روابط اجتماعی,[categoriy]

آکاایران: ۶ راهکار برای افزایش بهره وری در دورکاری

آکاایران: در صورت امکان دفتر کار خود را از آشپزخانه و اتاق خواب دور کنید، چرا که وقتی به خوردنی ها دسترسی داشته باشید، ممکن است به صورت بی رویه به مصرف مواد غذایی رو بیاورید و همچنین با وجود اتاق خواب کنار محل کارتان ممکن است دچار خواب آلودگی و کسالت شوید و هر لحظه وسوسه شوید تا کمی بخوابید.


به گزارش آکاایران: سرویس سبک زندگی فردا؛ بشیر قلی‌زاده سرچشمه: وقتی شما کاری را در خانه انجام می‌دهید از بسیاری مشکلات بیرون از خانه همچون ترافیک، آلودگی هوا و دیگر معضلات که معمولا در محیط بیرون از خانه با آن روبه‌رو می‌شوید، در امان خواهید بود. با این تفاسیر باید امنیت روانی را نیز در نظر گرفت، چون اشخاصی که در خانه خود کار می‌کنند از امنیت روانی بهتری نسبت به افرادی که در خارج از خانه کار می‌کنند، برخوردار هستند. این همه مزایای کار، در محیط داخلی خانه باعث شده است تا کارهایی را که می‌توان در خانه انجام داد در اولویت قرار بگیرند.

 

,کار در خانه،دور کاری،ورزش کردن،رژیم غذایی،سلامت جسمی و روانی،محیط کار،روابط اجتماعی,[categoriy]

 

باید توجه داشت که کار در خانه می‌تواند به صورتی سلامت شما را نیز تضمین کند اما نباید این نکته را نادیده گرفت که کار در خانه نیز شرایط خاص خود را می‌طلبد و ممکن است برای شما مشکلاتی را ایجاد کند. تنها این فرض که در محیط خانه کار می‌کنیم، نمی‌تواند سلامت روحی و روانی ما را تضمین کند. اگر می‌خواهیم کاری را که در خانه انجام می‌دهیم بر روی سلامت ما تاثیر نامطلوب نگذارد، باید یکسری اصول را رعایت کنیم، چرا که پیروی از این گونه رفتارها می‌تواند روی سلامت جسمی و روانی ما تاثیرات مثبی داشته باشد. در ادامه این مطلب شما را با چند روش اصولی آشنا می‌کنیم که با پیروی از آن‌ها می‌توانید در خانه فاقد هیچ گونه مشکلی کارهایی را که به شما محول شده است را به سر انجام برسانید.

بیشتر بخوانید: چگونه در خانه دورکاری راه اندازی کنیم؟

 

راحتی و آرامش کار در خانه نباید شما را از رعایت برخی نکات مهم باز دارد، چرا که محیط راحت خانه در پاره‌ای از اوقات می‌تواند شما را فریب دهد. از آنجایی که بعضی کارهایی محول شده به شما ممکن است در دراز مدت انجام گیرد، اگر نکات بهداشتی و ایمنی را رعایت نکنید، برای شما مشکلات بسیاری به وجود می‌آید. سالم ماندن در هر شرایطی در اولویت کارها قرار دارد، راحتی و آسایش کار در منزل به هیچ عنوان نمی‌تواند سلامتی جسمی و روانی شما را تضمین کند، به ویژه اگر در دراز مدت مشغول به کار باشید، چرا که عموما کارهایی که در منزل انجام می‌شود، ساعات‌های کاریش با ادارات و یا محل کار بیرون از خانه فرقی ندارد، از این رو باید دقت بیشتری شود تا شخص دچار مشکل نشود.

یک محیط کار سالم ایجاد کنید

در صورت امکان دفتر کار خود را از آشپزخانه و اتاق خواب دور کنید، چرا که وقتی به خوردنی‌ها دسترسی داشته باشید، ممکن است به صورت بی رویه به مصرف مواد غذایی رو بیاورید و همچنین با وجود اتاق خواب کنار محل کارتان ممکن است دچار خواب آلودگی و کسالت شوید و هر لحظه وسوسه شوید تا کمی بخوابید. این گونه محیط‌ ها کاملا وسوسه کننده هستند، در صورت امکان از آن‌ها فاصله بگیرید.

اگر شما ساعت‌های زیادی را مشغول کار هستید، باید از صندلی‌های استاندارد استفاده کنید. هزینه کردن در این مورد به خصوص کاملا به نفع شما خواهد بود، چرا که وقتی به مدت طولانی روی صندلی‌های غیر استاندارد بنشینید، ممکن است به طور ناخواسته به برخی از نواحی بدن‌تان فشار بیش از حد وارد شود و این عمل در دراز مدت باعث بروز انواع مشکلات برای بدن شما می‌شود. در ضمن یادتان نرود در مورد مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌های ناسالم و انواع تنقلات چه در محیط کار در خانه و چه در بیرون از خانه فاصله بگیرید و آن‌ها را از دسترس خارج کنید. وقتی شما در محیط خانه به تنهایی کار می‌کنید، بیشتر وسوسه می‌شوید تا با انواع نوشیدنی‌ها و تنقلاتی هم چون چیپس و پفک خود را مشغول کنید. در هر صورت مصرف نکردن غذاهای ناسالم به نفع خودتان خواهد بود.

 

,کار در خانه،دور کاری،ورزش کردن،رژیم غذایی،سلامت جسمی و روانی،محیط کار،روابط اجتماعی,[categoriy]

 

برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید و سعی کنید به آن عادت کنید

ساعت‌های اداری خود را تنظیم کنید تا از دیر حاضر شدن سر کار خودداری شود. این کار از خواب ماندن شما جلوگیری می‌کند. علاوه بر این مورد، درهنگام کار سعی نکنید بیش از حد به مانیتور خود خیره شوید. سعی کنید در هر ۲۰ دقیقه کار کردن پای مانیتور چند دقیقه به سایر نقاط خانه و یا حتی بیرون از منزل نگاه کنید. اگر هم کارهایی به جز پشت کامپیتور دارید، سعی کنید به طور مستمر ساعت‌ها کار نکنید. این کار ممکن است باعث خستگی بیش از حد شما شود و در نتیجه از کار خود زده می‌شوید. این یک واقعیت است که با کار در منزل می‌توانید ساعت بیشتری را برای استراحت کردن در اختیار داشته باشید، چرا که مسیر رفت آمد برای رسیدن به محل کار بیرون از خانه، حذف می‌شود. اما این کار نباید باعث شود تا شما به خوابیدن بیش از حد رو بیاورید.

بیشتر بخوانید: راه‌های مقابله با چالش دورکاری

 


سعی کنید در زمان‌هایی از روز که بیشترین انرژی را دارید، کارهای سنگین و سخت را انجام دهید تا در طول روز دچار مشکل نشوید. در یک بازه زمانی کوتاه حجم زیادی از کارها را انجام ندهید، چرا که در چنین شرایطی درصد اشتباهات شما بالا می‌رود. توجه داشته باشید برای خود، ساعت اداری منظم در نظر بگیرید تا سر ساعت برای کار آماده شوید. فقط کافیست این رویه را چند هفته‌ای اجرا کنید، بعد از مدتی به آن عادت خواهید کرد.

ورزش کردن و تحرک داشتن را از یاد نبرید

از معایب کار در منزل این است که شما مجبور نیستید برای رسیدن به محل کار کمی پیاده روی داشته باشید. کار در منزل می‌تواند تحرک شما را کم کند، هر چقدر تحرک شما کمتر شود، احتمال بیمار شدن و تنبل شدن شما نیز بیشتر می‌شود. سعی کنید روزانه برای خود برنامه ورزشی داشته باشید و آن را به طور منظم رعایت کنید؛ این کار می‌تواند کم تحرکی شما را در خانه جبران کند. همان طور که می‌دانید ورزش کردن باعث تسریع در گردش خون شده و این کار می‌تواند، فعالیت مغزی شما قوی‌تر کند و همچنین با انجام تمرینات ورزشی منظم، سلامت اعضای بدنتان تا حد زیادی تامین می‌شود. اگر فضای خانه‌تان به شما اجازه می‌دهد، سعی کنید از دوچرخه ثابت استفاده کنید تا حس دوچرخه سواری را نیز تا حدودی تجربه کرده باشید. انجام تمرینات ورزشی بستگی به روحیات خودتان دارد، برخی این کار را در اول صبح انجام می‌دهند و برخی دیگر در هنگام غروب. مهم انجام تمرینات ورزشی است نه زمان آن.

 

,کار در خانه،دور کاری،ورزش کردن،رژیم غذایی،سلامت جسمی و روانی،محیط کار،روابط اجتماعی,[categoriy]

 

پیروی از یک رژیم غذایی سالم

خوشبختانه پیروی از یک رژیم غذایی سالم در خانه بسیار آسانتر است تا پیروی از رژیم غذایی در بین همکاران و محیط کار خارج از خانه. در خانه، شما اختیار بیشتری دارید تا روی مصرف مواد غذایی خود کنترل داشته باشید. سعی کنید در طول روز برای مصرف روزانه خود میوه‌های تازه و انواع سبزیجات را در نظر داشته باشید. در هنگامی که احساس تشنگی کردید، به مقدار کافی آب بنوشید. از نوشیدن انواع نوشابه‌ها برای رفع تشنگی خودداری کنید. خوردن میوه‌ها و سبزیجات می‌تواند راهی برای کم کردن هزینه‌های مصرف مواد غذایی دیگر و گاها گرانتر باشد.

بیشتر بخوانید: کار از راه دور چه شرایطی دارد

 

نکات مهم پیرامون کار در منزل

برای اینکه بتوانید به کار درمنزل عادت کنید، ابتدا باید برای خود قانون‌هایی وضع کنید تا با پیروی از آن‌ها در یک مدت یک ماه به روال عادی و فاقد زحمت کار خود برسید، چرا که محیط خانه می‌تواند بسیار کسل کننده باشد و همین امر باعث می‌شود شما نتوانید به موقع کار خود را تحویل دهید. کمی سخت گیری برای رسیدن به هدف نهایی لازم و ضروری است. در مورد تغیه مناسب در هنگام کار می‌توانید از یک مشاور تغذیه کمک بگیرید تا نیازهای روزانه شما را برایتان بازگو کند، چرا که از برخی رژیم‌ها نمی‌تواند به صورت خودمختار پیروی کرد، چرا که ممکن است دچار کمبود برخی مواد دغذایی ضروری که بدنتان به آن‌ها نیاز مبرم دارد، شوید.

 

,کار در خانه،دور کاری،ورزش کردن،رژیم غذایی،سلامت جسمی و روانی،محیط کار،روابط اجتماعی,[categoriy]

 

یک هشدار جدی درباره کار در منزل

کار در خانه در نگاه اول بسیار راحت و و دوست داشتنی است اما توجه داشته باشید که این کار، شما را تا حدودی از اجتماع دور می‌کند. توجه داشته باشید که تعامل بین افراد را تا حدی حفظ کنید، چرا که تنها بودن در یک محیط می‌تواند در دراز مدت روی شما تاثیرات نامطلوبی ایجاد کند، سعی کنید پس از انجام کارهای محوله در طول روز، مابقی ساعات پیش رو را بیشتر در اختیار خانواده باشید.

.

منبع :

۶ راهکار برای افزایش بهره وری در دورکاری گردآوری توسط بخش خبرگزاری فردا سایت آکاایران
تبلیغات