واکنش به شایعه نگهداری اجساد در خیابان های کرمانشاه -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد واکنش به شایعه نگهداری اجساد در خیابان های کرمانشاه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

واکنش به شایعه نگهداری اجساد در خیابان های کرمانشاه
,لاشه دام ها،روستاهای زلزله زده،زلزله کرمانشاه،اجساد,[categoriy]

آکاایران: واکنش به شایعه نگهداری اجساد در خیابان های کرمانشاه

آکاایران: معاون مرکز بیماری های واگیردار وزارت بهداشت گفت: لاشه دام های رها شده در بین خرابه خانه ها در مناطق زلزله زده کرمانشاه، منجر به آلودگی محیط و آب می شود.


به گزارش آکاایران: خبرگزاری میزان: محمود نبوی در خصوص لاشه دام‌های گیرافتاده در ساختمان‌های خرابه برخی از مناطق کرمانشاه در پی زمین لرزه اخیر گفت: به دنبال وقوع زلزله در روستا‌های استان کرمانشاه شاهد لاشه دام‌ها در بین آوار خانه‌ها هستیم که در جوار چادر‌های زلزله زدگان در محیط رها شده و بوی تعفن آوری را در فضا ایجاد کرده اند.

وی افزود: لاشه دام‌های مرده در گوشه و کنار آوار‌های خانه‌ها منجر به ایجاد بوی تعفن آور برای زلزله زدگان بافت‌های روستایی شده است این درحالی است که این لاشه‌ها نمی‌توانند ناقل بیماری خاصی مثل تب کریمه و ... باشد، اما می‌توانند به عنوان عاملی برای آلودگی آب و محیط محسوب شوند.

معاون مرکز بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: مسئولیت جمع آوری لاشه دام‌های رها شده در محیط برعهده سازمان دامپزشکی، مدیریت شهرداری‌ها و بهداری است بنابر این تقاضا داریم در راستای حفظ سلامت مردم زلزله زده نسبت به جمع آوری این عاملان آلودگی سریعاً اقدام شود.

نبوی عنوان کرد: به منظور رفع آلودگی آب‌ها قرص‌های کلر به استان کرمانشاه ارسال شده است، اما امکان رفع آلودگی ناشی از لاشه دام‌های رها شده در آب‌ها توسط این قرص‌ها موجود نیست. بنابر این توصیه می‌شود از مصرف آب‌های مشکوک به آلودگی در این منطقه خودداری شود.

وی در ادامه یادآوری کرد: به علت حجم وسیع اجساد در منطقه زلزله زده، گاهاً شاهد وجود اجساد در حاشیه خیابان‌ها هستیم که این امر به معنای بی تفاوتی نسبت به اجساد نبوده و همه اجساد در اولین فرصت به سردخانه‌ها ارسال شده است این در حالی است که اخبار ناشی از نگهداری طولانی مدت اجساد در محیط شایعه بوده و نیرو‌های امدادی به سرعت نسبت به انتقال آنها از منطقه، اقدام می‌کنند.

.

منبع :

واکنش به شایعه نگهداری اجساد در خیابان های کرمانشاه گردآوری توسط بخش خبرگزاری فردا سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات