.

آن چه درباره قهوه سازها نمی دانیم -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آن چه درباره قهوه سازها نمی دانیم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت اخبار آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: آخرین باری که قهوه ساز خود را تمیز کردید، کی بوده است؟ اگر پاسخ شما هر زمانی غیر از دیروز است خبرهای خوبی برای شما نداریم! از جمله این که اصلا بعید نیست قهوه صبحگاهی تان در نهایت منجر به بیمار شدن شما شود.
«تحقیقاتی که سال ۲۰۱۱ بر روی ۲۲ قهوه ساز موجود در خانه ها انجام شد، نتیجه نشان داد این قهوه سازهای کلاسیک محلی برای رشد کپک ها هستند. ضمن این که حدود ۱ تا ۱۰ باکتری هم در گوشه و کنار این قهوه سازها یافت شد.

خبر بدتری هم وجود دارد: دستگاه های قهوه ساز می توانند خیلی بیشتر از دستگیره در حمام و صندلی توالت آلوده به میکروب و جرم باشند!

کری رینولد متخصص قارچ شناسی می گوید: محیط مرطوب قهوه ساز فضای مناسبی برای رشد باکتری ها و میکروب ها در تعداد بسیار بالاست. متاسفانه برای شستشوی قهوه سازها صرفا ماشین ظرفشویی کفاف نمی دهد چه این که شما باید برای از بین بردن کپک، قارچ و باکتری هایی که در این وسیله محبوب رشد می کنند و تکثیر می شوند، حتما از سرکه استفاده کنید.»
.

منبع :

آن چه درباره قهوه سازها نمی دانیم

آن چه درباره قهوه سازها نمی دانیم گردآوری توسط بخش خبرگزاری اعتدال سایت آکاایران
تبلیغات